Każdy, kto korzysta z usług ClickLease ma zapewnioną szybką oraz profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo z zakresu leasingu samochodów osobowych.

ClickLease to pośrednik zapewniający najlepsze warunki leasingowe na rynku! Doświadczeni fachowcy zajmą się Twoją sprawą i spośród 40 firm leasingowych wybiorą ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej https://clicklease.pl/

Leasing samochodu - jak to działa?

Auto w leasing może wziąć praktycznie każda nowa firma - już od pierwszego dnia prowadzenia działalności! Jest to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność, a co więcej stanowi doskonałą alternatywę dla kredytu samochodowego. Leasing samochodu łączy ze sobą elementy wynajmu oraz kredytu. Na podstawie podpisanej umowy, leasingobiorca otrzymuje w użytkowanie samochód na określony czas. W zamian za to, musi płacić leasingobiorcy comiesięczne raty. Samochód będący przedmiotem leasingu nie jest jednak własnością osoby wynajmującej, a firmy leasingowej. Po zakończonej umowie najmu istnieje natomiast możliwość wykupienia samochodu na własność.

Leasing dla nowych firm - co musisz wiedzieć?

Polski leasing jest jednym z niewielu leasingów, jakie mogą być udzielane już od pierwszego dnia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Pomimo tego, że większość firm leasingowych nie udziela finansowania dla nowych firm, ClickLease zapewnia swoim klientom dostęp do rozbudowanej bazy firm, które właśnie taki leasing zapewniają. W ofercie znajdziesz nie tylko leasing nowego samochodu, ale także leasing samochodów sprowadzonych z zagranicy!

Leasing samochodów oraz innych pojazdów dla nowych firm jest możliwy, jednak w wielu bankach oraz firmach udzielających leasingu wymaga on przedstawienia dodatkowych zabezpieczeń, własnych wyników przychodów lub wyników finansowych poprzedniej firmy. Wymagania te dotyczą nowych działalności, które jeszcze nie przynoszą dochodów. 

Jeżeli zatem założyłeś firmę i chcesz wziąć leasing na samochód, w większości przypadków będziesz musiał przedstawić:

  • poręczenie osoby prywatnej lub innej firmy
  • przewłaszczenie majątku osobistego,
  • hipotekę na posiadaną nieruchomość,
  • inne, indywidualne ustalenia.

W bazie leasingowej ClickLease znajdziesz także firmy, które nie będą wymagały żadnej dokumentacji, a jedynie minimum dokumentów - dowód osobisty oraz dokumenty rejestrowe działalności. Okres finansowania dla nowych firm wynosi z reguły od 12 do 84 miesięcy.

Korzyści leasingu dla nowych firm

Ze względu na to, że procedura leasingu dla nowych firm nie jest skomplikowana, a ClickLease - leasing na start - zapewnia szybką realizację marzeń, rozwiązanie to ma wiele zalet. 

  • Długi okres finansowania,
  • Niskie wpłaty wstępne,
  • Oszczędność czasu oraz wygoda - szybki czas rozpatrywania wniosków, uproszczone procedury,
  • Proste, bezpieczne finansowanie, a także możliwość rozwoju firmy, bez konieczności zwiększania kapitału potrzebnego na start,
  • Pakiety ubezpieczeń rozbite na raty,
  • Finansowanie nowych oraz używanych przedmiotów, w zależności od potrzeb danej firmy.

Ponadto, ClickLease zapewnia przejrzyste warunki umowy, maksymalne okresy finansowania oraz minimalne wpłaty początkowe. Harmonogram spłat rat leasingowych dopasowany jest do możliwości oraz potrzeb indywidualnych firmy. Firma zajmuje się nie tylko leasingiem nowych samochodów, ale również wielu innych pojazdów, niezależnie od ich wieku. Dodatkowym atutem, jaki tam znajdziesz jest możliwość skorzystania z atrakcyjnego pakietu ubezpieczeń. 

Samochód w leasingu - co po zakończeniu umowy?

W zależności od tego, jaką umowę wybierzemy, auto po leasingu może zostać oddane firmie leasingowej lub pozostać w posiadaniu leasingobiorcy. Wykup auta jest bardzo prosty, a na każdym etapie klienci ClickLease mogą liczyć na pomoc fachowców. Jak jednak wykupić samochód? Wystarczy wpłacić wcześniej ustaloną kwotę widniejącą na umowie, a samochód przejdzie we własność leasingobiorcy. 

Istnieją jednak przypadki, gdzie po zakończonej umowie najmu, chcemy wykupić samochód, aby następnie go odsprzedać. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla każdej nowej firmy. Firma wykupując samochód od leasingodawcy płaci wartość umowną, która wynosi np. 1%. Osoba trzecia natomiast może kupić pojazd jedynie za cenę rynkową. W takim przypadku należy jednak pamiętać, że transakcja stanowi dla firmy przychód oraz należy od niej zapłacić podatek VAT. Wiele nowych firm, aby uniknąć płacenia podatku, w momencie, kiedy nastąpiła sprzedaż pojazdu, decyduje się na zawarcie umowy leasingowej na kolejny pojazd. Wówczas czynsz inicjalny od nowej umowy pomniejszy podstawę opodatkowania oraz pozwoli odliczyć VAT.