Którego doktora cenicie za medyczną wiedzę, doświadczenie i wrażliwość na cierpienia chorych? Czytelnicy Życia Pabianic z biedronką mogą wskazać tego wyjątkowego – „Lekarza Roku”. A my uroczyście podziękujemy doktorowi w Państwa imieniu i nagrodzimy go certyfikatem honorowym.

W Życiu Pabianic z 5 stycznia zamieściliśmy pierwszy kupon plebiscytu. Można zgłosić na nim kandydata (kandydatkę) do tytułu „Lekarza Roku”. Ale nie tylko…

Prosimy też Czytelników o zgłoszenie kandydatów do tytułu najlepszej przychodni medycznej i najlepszej apteki w Pabianicach. Po wskazaniu kandydatów rozpocznie się głosowanie – co potrwa kilka tygodni. W finale plebiscytu zaprezentujemy zwycięzców i rozmowy z nimi.

Dla Czytelników, którzy zechcą wziąć udział w plebiscycie Życia Pabianic, szykujemy niespodzianki. Jakie? Firma Paul Hartmann ufundowała 10 ciśnieniomierzy Tensoval duo control II i 5 bezdotykowych termometrów na podczerwień Thermoval baby.

Tensoval duo control to w pełni automatyczny aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego na ramieniu. Jako jedyny na rynku wykrywa objawy arytmii pracy serca zapewniając przy tym prawidłowy wynik, gdyż mierzy dwoma metodami oscylometryczną i osłuchową Korotkowa: technologia Duo Sensor. Tensoval duo control posiada wbudowany w urządzenie moduł z mikrofonem medycznym za pomocą którego aparat zmierzy ciśnienie jak sprawne ucho lekarza. Dokładność pomiarów potwierdzona jest przez niezależne instytuty badawcze i międzynarodowe towarzystwa: ESH, BHS, GHL, ANSI/AAMI, co gwarantuje wiarygodność wyników. Ponadto zastosowana w aparacie technologia Comfort Air, polegająca na dopasowaniu ciśnienia w mankiecie do ciśnienia krwi pacjenta, zapewnia przyjemny i komfortowy pomiar. Tensoval duo control ma 5 lat obsługi gwarancyjnej z usługą „Door To Door”, bezkosztowej obsługi dla Pacjenta w razie usterki.

Termometr Thermoval® baby umożliwia bezstresowy i błyskawiczny pomiar temperatury w wygodny i delikatny sposób. Temperaturę maleństwa można mierzyć nie dotykając jego skóry i nie zakłócając jego snu. W ten sposób dziecko otrzymuje najlepsze lekarstwo, jakim jest sen. Termometr może być również stosowany do kontrolowania temperatury przedmiotów np. cieczy czy otoczenia. Z jego pomocą można w łatwy sposób sprawdzić, czy butelka z mlekiem jest wystarczająco ciepła, czy woda do kąpieli nie poparzy dziecka, a także zmierzyć temperaturę powietrza w dziecięcym pokoiku.

Nagrody trafią do tych z Państwa, którzy zgłoszą swoich kandydatów w kategoriach Lekarz Roku, Przychodnia Roku i Przyjazna Apteka i najciekawiej uzasadnią swój wybór, a później wezmą udział w głosowaniu.  

Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy tylko na kuponach wyciętych z naszej gazety – Życia Pabianic, przyniesionych lub przysłanych do redakcji (Stary Rynek 7 w Pabianicach) do 25 stycznia 2016 r. do godziny 12.00). W lutym będzie można na nich głosować za pomocą kuponów wycietych z gazety. Będziemy je publikować przez cały luty.

Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad plebiscytem „Lekarz Roku” objęli już: prezydent miasta Pabianic, starosta pabianicki, Fundacja Zdrowie dla Mieszkańców Miasta Pabianic oraz firma Paul Hartmann – producent sprzętu medycznego.