Z Wielorybem Błękitkiem nawet nauka może być przyjemnością. Sympatyczny ssak wraz z przyjaciółmi mówi najmłodszym w Porcie Łódź o tym, jak ważne w dzisiejszym świecie jest dbanie o środowisko.

Czy w morzach i oceanach można śmiecić? Co to znaczy być ssakiem? Jaki wpływ na przyrodę mają nasze codzienne przyzwyczajenia? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela Wielorybek Błękitek, który wraz z morskimi kompanami: krabem japońskim, morsem, foką i rybą latimerią zacumowali w Porcie Łódź. Zwierzaki pozostaną w centrum handlowym do 18 kwietnia. W tym czasie dzieci odwiedzające interaktywną wystawę zdobędą informacje niezbędne do tego, żeby zadbać o otaczającą je przyrodę. Z pomocą przyjdą również przewodnicy, którzy w ciekawy sposób opowiedzą najmłodszym kilka ciekawostek na temat przyjaciół Wieloryba Błękitka.

Wieloryba Błękitka można spotkać w Porcie Łódź przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku seanse z gadatliwym ssakiem rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie w godz. 11.00 - 18.00. W weekendy Błękitek czeka na gości w godz. 12.00-19.00.