Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się modele podświetlane, które z jednej strony rewelacyjnie się prezentują, ale oprócz tego ułatwiają np. wykonanie makijażu czy precyzyjne golenie. Za pomocą takiego elementu można świetnie urozmaicić wystrój wnętrza oraz podnieść estetykę łazienki na wyższy poziom. Lustro łazienkowe z oświetleniem to jednocześnie najlepszy sposób na wprowadzenie przytulnej atmosfery i wyjątkowego klimatu. Wystarczy wyłączyć główne źródło światła, aby cieszyć się relaksującą kąpielą. Jak dopasować takie lustra do wystroju łazienki?

Lustra łazienkowe z oświetleniem - na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania?

Na początek należy zaznaczyć, że takie modele występują w wielu różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do wielkości pomieszczenia oraz własnych preferencji. Lampy LED, bo to właśnie one stanowią główne źródło światła, również mogą przyjmować różnego rodzaju formy. Warto nadmienić, że taki rodzaj oświetlenia nie wytwarza nadmiernego ciepła, co przekłada się na jego wydajność oraz żywotność. Kolejną zaletą jest wyższy poziom bezpieczeństwa. Lustra z oświetleniem do łazienki to uniwersalna propozycja, która sprawdzi się niezależnie od stylu aranżacji. Na co jednak warto zwrócić uwagę?

  • Pierwszą kwestią jest rozmiar lustra. W takim przypadku trzeba zastanowić się nad tym, ile osób będzie z niego korzystać w tym samym czasie. Jeśli w trakcie porannej rutyny w łazience znajduje się w tym samym czasie więcej domowników, lustro powinno być większe, tak aby każdy z nich miał do niego dostęp. Kierujmy się także wzrostem najmłodszych użytkowników. Oczywiście ostatecznie wszystko zależy od możliwości przestrzennych w naszej łazience. Najlepiej sprawdzi się jednak prostokątne lustro z oświetleniem, chociażby od ekspercilazienek.pl.
     
  • Jedna z obowiązujących zasad zakłada dopasowanie rozmiaru lustra do szerokości umywalki. W tym przypadku mamy możliwość wykorzystania kilku trików. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni, akcesorium powinno być większe niż umywalka. Ważne jest jednocześnie zachowanie symetrii, ze względu na to, iż ludzie oko szczególnie za nią przepada i takie wnętrza po prostu wyglądają lepiej.

lustro

Co jeszcze warto wiedzieć na temat dobierania luster?

W sporej wielkości łazienkach często znajdują się dwie umywalki. W takim przypadku można zdecydować się na dwa lustra łazienkowe z kinkietami. Dzięki temu całość będzie prezentować się ciekawiej, a jednocześnie każdy użytkownik może cieszyć się pełną swobodą podczas korzystania z pomieszczenia. Odnośnie dopasowywania akcesorium do wystroju warto uwzględnić wygląd płytek. Jeśli są one raczej minimalistyczne i jednokolorowe oraz pozbawione wzorów, możemy zdecydować się na bardziej wyraziste dodatki. W takim przypadku znakomicie sprawdzi się lustro do łazienki z oświetleniem  wykończone ozdobnym nadrukiem. Aby przełamać monotonię, dobrze sprawdzą się też wersje o oryginalnych kształtach.

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na wzorzyste płytki i obawiamy się, że nadmiar ozdób mógłby spowodować niepotrzebny przepych, warto sięgnąć po najprostsze lustro łazienkowe z podświetleniem. Takie modele najczęściej posiadają cienką listwę LED umieszczoną wokół jednej lub kilku krawędzi. Na koniec pamiętajmy o tym, aby akcesorium zostało zawieszone na odpowiedniej wysokości. Zaleca się zachowanie przynajmniej 20 cm odstępu, co pozwoli uniknąć zachlapania. Co więcej, głowa osoby stojącej naprzeciwko powinna znajdować się w połowie tafli.