Warsztaty prowadzone przez stylistów, wizażystów i fryzjerów oraz pokazy tańca będą inspiracją do odkrywania na nowo swojego wewnętrznego i zewnętrznego uroku. Obecność gwiazd świata mody i stylizacji oraz tancerzy znanych z programów You Can Dance i Mam Talent dodatkowo uświetni kolejną odsłonę Maratonu Mody.

W ramach akcji „Uwolni swoje piękno” 18 i 19 września (sobota i niedziela) Port Łódź stanie się miejscem inspiracji na sezon jesienno-zimowy. Przez dwa dni na klientów centrum czekać będą styliści, wizażyści i fryzjerzy. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z indywidualnych porad ekspertów z dziedziny stylizacji, a także podpytać gwiazdy o ich sposoby na to, aby zawsze świetnie wyglądać. Dodatkową atrakcją będą pokazy tańca w wykonaniu laureatów i uczestników show You Can Dance i Mam Talent na dwóch scenach zlokalizowanych przy fontannie Meduza w strefie Ocean oraz przy Cube Cafe na pograniczu stref Góry i Ocean.
- Wiele osób podkreśla, że taniec pozwolił im odkryć swoje wewnętrzne piękno, uwierzyć w siebie i poczuć się doskonale we własnym ciele. Pokazy tańca w wykonaniu profesjonalistów oraz indywidualne rozmowy ze stylistami, wizażystami i gwiazdami pozwolą naszym klientom zainspirować się na sezon jesienno-zimowy i uwolnić piękno, które w nich drzemie – mówi Emilia Lange-Cichocka.

Porady gwiazd

W sobotę i w niedzielę w Kąciku Gwiazd przy sklepie Saturn w strefie Góry zasiądą gwiazdy świata mody, znani styliści i wizażyści oraz popularni tancerze. Od 12.15 do 18.40 na gości Portu Łódź czekać będą m.in. znana stylistka gwiazd Ewa Piasecka, jedna z najwybitniejszych polskich makijażystek współpracująca z TVN Style Ewa Gil, popularny łódzki stylista fryzur Jacek Olejniczak oraz supermodelka Karolina Malinowska. Podczas indywidualnych spotkań z klientami Portu Łódź będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem i zdradzą sekret, jak w prosty sposób wyeksponować atuty urody i ukryć wszelkie niedoskonałości. Znani tancerze: Artur Cieciórki, Maciek „Gleba” Florek, Rafał „Tito” Kryla, Jurij Żurajew, Tomek Barański oraz duet Molo i Frodo, opowiedzą o swojej życiowej pasji i zainspirują do odkrywania swojego stylu poprzez taniec.

Pokazy tańca, prezentacje sztuki fryzjerskiej oraz warsztaty kosmetyczne będzie można oglądać codziennie na scenie głównej obok sklepu IKEA między 12.00 a 19.00.

Drugi etap castingu

Kolejny weekend Maratonu Mody będzie okazją do wyłonienia laureatek castingu na modelki Portu Łódź. Finalistki wybrane przez Agnieszkę Maciąg, Karolinę Malinowską i Tomasza Jacykowa zaprezentują się publiczności na scenie głównej. Kandydatki wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez Karolinę Malinowską i Agnieszkę Popielewicz, prezenterkę telewizji Polsat. Poznają zasady poruszania się po wybiegu i dowiedzą się, jak zaprezentować się przed obiektywem aparatu.

– Te spośród dziewcząt, które najlepiej wypadną na warsztatach, zostaną modelkami Portu Łódź. W ostatni weekend września wystapią na wybiegu razem z profesjonalnymi modelkami i modelami
i zaprezentują klientom naszego centrum najnowsze kolekcje marek Portu Łódź – tłumaczy Emilia Lange-Cichocka.

Laureatki castingu staną także przed szansą nawiązania współpracy z agencją modelek.