W sklepie IKEA Łódź, tuż za linią kas, stanął przeźroczysty domek, do którego do 2 stycznia 2016 roku można wrzucać pluszaki dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. To już 7. edycja akcji „Kup pluszaka dla dzieciaka”. W ubiegłym roku IKEA Łódź, dzięki zaangażowaniu swoich klientów i pracowników, zebrała dla małych podopiecznych pogotowia ratunkowego 2.700 pluszaków. Czy tym razem uda się pobić ten wynik?

Każdy, kto choć raz musiał wezwać do swojego dziecka pogotowie, wie z pewnością jak duży jest to stres dla takiego malca. Niepewność, poczucie zagrożenia, obcy ludzie, mrugające światła i głośny sygnał dźwiękowy, a przede wszystkim ból, będący wynikiem wypadku czy choroby, sprawiają, że mały pacjent zamiast współpracować z lekarzem lub ratownikiem, zamyka się w sobie. Najlepszym sposobem na przełamanie tego stanu jest ofiarowanie mu elementu jego dziecięcego świata – małego misia.

Pluszaki, które klienci IKEA Łódź w ramach dobrego, przedświątecznego gestu wrzucą do szklanego domku, będą jeździć w karetkach na terenie Łodzi, powiatu zgierskiego oraz skierniewickiego.

Warto pamiętać, że zbiórka pluszaków jest częścią globalnej akcji IKEA „Pluszaki dla Edukacji”. W trakcie jej trwania, z każdego zakupionego pluszaka lub książeczki, 1 euro przekazywane jest na programy edukacyjne dla dzieci z najbiedniejszych regionów świata. Biorąc udział w akcji można więc pomóc podwójnie – lokalnie i globalnie.