Każdy kosmetyk, jaki aplikujemy na powierzchnię cery, musi być prawidłowo dobrany i przystosowany do naszych potrzeb. Jednym z produktów, który jest niezbędnikiem kosmetycznym w trosce o twarz, jest krem. Zobacz, czym kierować się podczas jego zakupu i wybierz najlepszy krem do twarzy!

Po co skórze krem do twarzy?

Bez względu na typ cery, jaki posiadasz, pamiętaj, że dobra pielęgnacja to taka, w której nie brakuje nawilżenia. Jest ono możliwe tylko wtedy, gdy wyeliminujesz z użytkowania wszelkie kosmetyki, gdzie znajduje się alkohol oraz wcielisz krem nawilżający do twarzy. Prawidłowe nawodnienie jest gwarancją ustabilizowania procesów zachodzących w strukturach skóry oraz uregulowania pełnionych przez nią funkcji, co przyczynia się do zminimalizowania lub całkowitej redukcji problemów, jakie wykazuje zarówno cera sucha, tłusta, mieszana, jak i wrażliwa.

Najlepszym sposobem nawilżenia jest stosowanie kremu do twarzy, np. kremu do twarzy Garnier. Jednak nie może być on przypadkowy, ale dopasowany indywidualnie do potrzeb cery. Zobacz, czym kierować się podczas wyboru kremu do twarzy, aby pomógł Twojej skórze, a nie ją osłabił.

 

Jaki krem do twarzy wybrać, czyli czym kierować się podczas jego zakupu

  1. Typ cery. Rodzaj skóry twarzy jest najważniejszym kryterium podczas wyboru kremu do twarzy. Nawet najlepszy produkt, z najwyższej półki, podczas gdy nie jest dopasowany do problematyki twarzy, zwyczajnie się nie sprawdzi, a nawet przeciwnie - może wywołać podrażnienia, reakcje uczuleniowe lub alergiczne. Dzieje się tak, dlatego że zarówno cera tłusta, sucha, mieszana, jak i wrażliwa wykazują inne potrzeby, a nie ma jednego uniwersalnego kremu, który sprawdzi się bez względu na typ cery, wiek czy porę roku. 

  2. Wiek. To, ile masz lat, jest również bardzo znaczące. Nawet jeżeli krem przeznaczony jest do nawilżenia skóry, to inaczej jest opracowany, gdy dedykowany jest dla osób w wieku 25 lat, a inaczej dla dojrzałych. Stosując nieodpowiednio dobrany w tej kwestii produkt możesz sprawić, że Twoja cera szybciej zacznie się starzeć lub jej problematyka nabierze na intensywności. Dlatego pamiętaj, by krem do twarzy wybierać zawsze z serii produktów dedykowanych konkretnej dojrzałości wiekowej. 

  3. Pora roku i pora dnia. Istotne znaczenie ma to, czy jest dzień, noc, a także zima czy lato. Otóż zawsze warto posiadać dwa kremy względem tej wytycznej, a mianowicie - krem na dzień i na noc oraz krem do stosowania latem i zimą. Krem na dzień powinien być lżejszy, niż ten na noc. Tak samo jest w przypadku pory roku, na lato wybieraj delikatniejsze kremy, a na zimę te mocno nawilżające lub natłuszczające. Różnorodność taka jest potrzebna ze względu na to, że skóra wykazuje inne zapotrzebowanie dniem (ochrona przed promieniami słonecznymi, czynnikami zewnętrznymi - pogodą, dotykiem rąk), nocą (odżywienie, regeneracja po dniu), latem (ochrona przed słońcem) i zimą (nawilżenie). 

  4. Konkretna problematyka skóry, a mianowicie to, czy doskwiera Ci trądzik, nadmierna wrażliwość, a może masz problem z przebarwieniami. Wówczas wybieraj krem do twarzy, który jest wyspecjalizowany na tę dolegliwość.

Każda z wyżej wymienionych wytycznych jest niezwykle ważna. Pamiętaj również, że krem, który wybierasz, musi także nawilżać. Nawet jeżeli jest przystosowany do odżywienia, czy wygładzenia zmarszczek, to konieczne jest, aby nie lekceważył nawadniania skóry. Cera bez wody staje się szara, pozbawiona energii i blasku, a dodatkowo nasila się jej problematyka, z którą walczysz. Dzięki odpowiedniej ilości wody gruczoły łojowe produkują właściwą ilość sebum, a naskórek prawidłowo pełni swoją funkcję, co do ochrony przed czynnikami środowiska zewnętrznego - a wszystko to jest gwarantem zachowania skóry lub przywrócenia jej zdrowej kondycji!