Jeżeli jednak chcemy uczcić Dzień Zakochanych w wyjątkowy sposób, postawmy na bardziej oryginalne pomysły, jak chociażby romantyczny weekend w SPA, inscenizacja pierwszej randki czy wspólny wypad na gokarty.

Chociaż uczucia należy pielęgnować na co dzień i okazywać sobie miłość i przywiązanie na każdym kroku, to dobrze jest od czasu do czasu wygospodarować czas na wyjątkowe uczczenie związku. Jest wiele sposobów na celebrowanie Dnia Zakochanych. Uroczystość można połączyć z wypoczynkiem i relaksem. Doskonałym pomysłem będzie więc weekend w hotelu. Możliwości są nieograniczone: możemy wybrać się do hotelu w najbliższej okolicy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten wyjątkowy dzień spędzić w mieście stanowiącym kwintesencję romantyzmu.

Romantyczny weekend walentynkowy

Aby romantyczna niespodzianka na długie lata pozostała w pamięci zakochanej pary, warto wcześniej się do niej przygotować. Będzie można wówczas w najdrobniejszych szczegółach zaplanować wybór miejsca, podróż i pozostałe elementy, które nadadzą temu wydarzeniu odpowiednią oprawę.

Centra odnowy biologicznej i salony piękności prześcigają się w atrakcjach dedykowanych tym, którzy w wyjątkowy sposób chcą uczcić walentynki. Proponują one specjalne pakiety zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i relaksacyjnych. Spośród bogatej oferty możemy wybierać pomiędzy masażem gorącymi kamieniami lub aromatycznymi olejkami. Również hotele z okazji walentynek oferują specjalne pakiety dla zakochanych. Takie atrakcje w naszym mieście proponuje między innymi hotel Fabryka Wełny. Pod hasłem „Weekend utkany miłością” goście mogą zrelaksować się przy romantycznej kolacji, oddać masażowi gorącą czekoladą przy lampce szampana. Do dyspozycji mają również basen, łaźnię parową, saunę lub jacuzzi.

Jeżeli chcemy ten weekend spędzić poza miastem, warto skorzystać z jednej z wyszukiwarek internetowych, np. booking.com, dzięki której znajdziemy mnóstwo ofert hoteli, pensjonatów czy apartamentów, które przygotowały na romantyczny walentynkowy weekend specjalne atrakcje. Inspiracją mogą być wyniki ankiety, w której zapytano Polaków, które z naszych miast jest najbardziej romantyczne. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajął Gdańsk (49,6%). W dalszej kolejności znalazły się Zakopane (10,4%) oraz Kraków (9,7%) (źródło:http://biznes.onet.pl/wiadomosci/analizy/10-najbardziej-romantycznych-polskich-miast/0e3xs).

Wybierając Gdańsk, upojny weekend w jednym z hoteli w sercu Starego Miasta możemy spędzić już za 400-500 zł. Z kolei w rankingu najpiękniejszych miast Europy opublikowanym przez magazyn „Condé Nast Traveler” w czołówce znalazły się: Florencja, Barcelona oraz Rzym (źródło: http://turystyka.wp.pl/gid,15632779,kat,1036543,title,Europa-10-najpiekniejszych-miast,galeria.html). Jeżeli zatem tegoroczne walentynki zbiegną się w czasie z ważną rocznicą w waszym wspólnym życiu, może warto uczcić ją podróżą do Florencji? Decydując się na weekend w stolicy Toskanii mamy w zasadzie trzy możliwości transportu, a mianowicie: autobus, linie lotnicze lub własny samochód. Podróż autobusem, choć najkorzystniejsza cenowo, będzie niestety najdłuższa. Na miejsce dotrzemy w 21,50 godziny. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się samolot. Przelot z warszawskiego Okęcia będzie nas kosztował około 340 zł, a cała podróż będzie trwała 13 godzin (powyższe dane pochodzą z wyszukiwarki połączeń GoEuro.pl).

 

Walentynki w mieście

Jeżeli dłuższe celebrowanie dnia zakochanych nie wchodzi w grę ze względu na koszty, obowiązki służbowe lub rodzinne, nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić w niebanalny sposób wieczór wspólnie z ukochaną osobą w mieście.

Dla par z długoletnim stażem niewątpliwy urok będzie miał wieczór pod znakiem powrotu do przeszłości. Czyż inscenizacja pierwszej randki lub spotkanie w miejscu, w którym się poznaliście, nie będzie powodem do wzruszeń i pretekstem do wspominania najpiękniejszych chwil ze wspólnie przeżytych lat? Jeżeli spotkaliście się lata temu na kursie tańca towarzyskiego, o emocjach, jakie wtedy odczuwaliście, przypomni kurs Salsy w parach. Połączyła was wspólna pasja do fotografowania? Zorganizujcie swoją prywatną sesję zdjęciową. Może się ona odbyć w domu, w specjalnie na tę okazję przygotowanej scenerii lub w plenerze, gdzie można uwiecznić ważne dla was miejsca.

Dla młodszych stażem par, kochających ekstremalne przeżycia, ciekawym pomysłem na walentynkową randkę będzie wspólny zjazd tyrolski lub skok na bugee.. Wybór atrakcji powinien być podyktowany przede wszystkim wspólnymi zainteresowaniami. Aby wieczór pozostał w pamięci na dłużej, liczy się przede wszystkim element zaskoczenia. Według ankiety „Walentynki w Internecie” co trzecia Polka oczekuje w Dniu Św. Walentego niespodzianki.

Większość respondentów tego badania woli świętować w domu (43%). Najlepszym prezentem będzie kolacja przygotowana przez partnera. Tak uważa 24% badanych Polek. Nie powinno w niej zabraknąć afrodyzjaków. Za ulubione wśród internautów uchodzą: czerwone wino (30%), czekolada (22%), truskawki (18%) oraz ostrygi (10%) (źródło: http://www.trojmiasto.pl/ankiety/Twoj-ulubiony-afrodyzjak-ank25304.html). Dla 14% wymarzonym prezentem będzie bielizna, a dla 12% — kosmetyki. Z tym ostatnim należy jednak uważać. Zupełnie nie na miejscu będzie kupno kremu antycellulitowego. Takiego prezentu nie życzy sobie połowa respondentek. 20% uzna za foux pas alkohol, a 15% — maskotkę.

Walentynki to jedno z najpiękniejszych, najbardziej romantycznych świąt w naszym kalendarzu. Ma ono szczególne znaczenie w naszym życiu; codzienny pośpiech, praca zawodowa czy też problemy osobiste nie sprzyjają bowiem umacnianiu naszych więzi emocjonalnych. Dlatego właśnie warto wykorzystać ten dzień, by móc na nowo zbliżyć się do ukochanej osoby, spędzić z nią romantyczne chwile i przypomnieć sobie, dlaczego to właśnie z nią na co dzień dzielimy wszystkie swoje radości i troski dnia codziennego.