Pabianicki „Chlebak” jest ulokowany w centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic św. Jana i Zamkowej. Codziennie od 7 rano w nowym bistro można napić się wyśmienitej kawy, zjeść smaczne i zdrowe śniadanie, skusić się na pyszne ciastka lub kupić świeże pieczywo na naturalnym zakwasie.

31 maja najważniejszymi gośćmi w „Chlebaku” będą dzieci i specjalnie dla nich lokal przygotował dania, które zasmakują nawet największym niejadkom. Wśród nich będą naleśniki z owocami i bitą śmietaną, wesołe tosty z szynką i serem, wystrzałowe hot-dogi z białymi kiełbaskami, kolorowe koktajle owocowe, uśmiechnięte muffiny i oczywiście lody.

Na maluchy czekają też w sobotę atrakcje niegastronomiczne – każdy mały gość „Chlebaka” może liczyć na charakteryzację malowaną na buzi, pokaz przygotowania „wesołej kanapki”, barwne balony oraz możliwość wzięcia udziału w Chlebakowym konkursie plastycznym. W bistro zostanie w sobotę utworzony „kącik plastyczny”, w którym mali goście będą mogli narysować swoje ulubione śniadanie. Do dyspozycji młodych plastyków będą kredki, flamastry i farby. Fotografie najlepszych prac zostaną opublikowane na fanpage’u „Chlebaka” (www.facebook.com/chlebak.bistro), a ich autorzy zostaną zaproszeni do bezpłatnej degustacji zestawu nowych deserów lodowych i koktajli owocowych w dowolną czerwcową sobotę.

- Chcemy, aby „Chlebak” był miejscem przyjaznym dla rodziców, dzieci i wszystkich pabianickich smakoszy – mówi Kamila Marciniak-Psut, szefowa bistro. - Dlatego oprócz dbałości o jakość menu i klimat wnętrza, szykujemy dla naszych gości niespodzianki i atrakcje z różnych okazji. Dzień Dziecka to święto, która jest dla nas szczególnie ważne. Zapraszamy wszystkie dzieci w sobotę, 31 maja w godzinach od 7 rano do 16 po południu.