Na stronie IKEA można znaleźć planner do szybkiego i prostego projektowania kuchni. Najważniejsze przed przystąpieniem do planowania jest odpowiednie wymierzenie pomieszczeń. Niezbędne będzie również naniesienie na projekt umiejscowienia drzwi, grzejników, rur, wentylacji oraz innych kluczowych punktów.

Kuchenny trójkąt

Rozmieszczenie poszczególnych stref w kuchni powinno odbywać się na zasadzie tzw. „trójkąta pracy”. Dobrze, gdy jego wierzchołki stanowią trzy najważniejsze elementy kuchni, czyli lodówka, zlew i kuchenka. Te punkty wyznaczają też trzy strefy, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni – przechowywania, mycia i gotowania.

W momencie, gdy ustalimy, w którym miejscu powinna znaleźć się każda ze stref, możemy przystąpić do wyboru szafek i sprzętu AGD. W ofercie IKEA Łódź znaleźć można wiele funkcjonalnych rozwiązań. Podstawą każdej kuchni jest system FAKTUM, który opiera się na szerokiej gamie produktów: podstawowych szafek różnych szerokości, dwóch specjalnych szafek narożnych oraz wiszących w różnych rozmiarach i kształtach. W IKEA dostępny jest także sprzęt AGD – wolnostojący i do zabudowy.

Idealna łazienka

Kuchnia i łazienka to dwa pomieszczenia, bez których nie zamieszkamy w naszym nowym „M” lub których brak znacznie to zamieszkanie utrudni. Remontując mieszkanie, warto więc zaplanować nie tylko optymalny rozkład kuchni, ale też łazienki. Na stronie IKEA dostępny jest program do projektowania i aranżacji łazienek. Możemy skorzystać z gotowych rozwiązań lub też dopasować je do potrzeb naszej przestrzeni. Wszystko w jednym miejscu, podane w funkcjonalny i intuicyjny sposób.

Planner kuchenny IKEA dostępny jest na stronie: http://kitchenplanner.ikea.com/PL

Planner łazienkowy można znaleźć pod adresem: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/bathroom/tools/planner_bathroom

Więcej informacji na temat kuchennych i łazienkowych inspiracji IKEA Łódź można znaleźć na stronie: http://www.ikea.com/pl/pl/store/lodz/activities