Castingi rozpoczną się o godz. 11.00, a zakończą o 19.00. Każda z przybyłych będzie miała szansę udziału w tym wielkim modelingowym przedsięwzięciu. Dodatkowo na wszystkie panie czeka strefa beauty elite. Gościem specjalnym będzie Anna Dereszowska, ambasadorka marki Palette, z która będzie można się spotkać pomiędzy godziną 14.00 a 18.00.

Aby wziąć udział w castingu należy:

- być kobietą,

- mieć od 14 do 22 lat (dziewczęta poniżej 18. roku życia muszą przynieść formularz zgody opiekuna na ich udział w konkursie – do pobrania na stronie www.elitemodellook.pl),

- mieć przynajmniej 172 cm wzrostu,

- założyć ubranie podkreślające figurę (np. obcisły top, leginsy),

- zrobić bardzo delikatny makijaż lub nie malować się w ogóle,

- przynieść gumkę do spięcia włosów.

 

Zwieńczeniem kilkunastu tygodni castingów będzie wybór najlepszych kandydatek. Selekcji dokonają scouci Elite. Finalistki wybierane są nie tylko na podstawie ich fotogeniczności, osobowości czy naturalnego piękna, ale także ze względu na ich potencjał - stąd z wybranymi dziewczętami francuscy i polscy przedstawiciele agencji spotkają się osobiście. Ważnym elementem jest, aby modelki odpowiadały aktualnym trendom panującym w modzie, co rokrocznie daje szansę nawet tym, które w poprzednich latach nie przeszły „eliminacji”. Wybrane dziewczęta wezmą udział w finałowej gali, a wcześniej w tygodniowym zgrupowaniu Elite Model School. Wszystkie będą miały szansę zaprezentowania się podczas finału, a jedna z nich zakwalifikuje się do światowego finału elite model look 2013. W finale wezmą udział finalistki ze wszystkich 70 krajów, w których przeprowadzany jest konkurs. Nagrodą główną, prócz niezapomnianej przygody, jest trzyletni kontrakt z agencją Elite.