To rozwiązanie, które zużywa znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki. Żarówki LED mają bardzo długą żywotność i nie zawierają szkodliwej rtęci, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska. Dodatkowo, stwarzają zupełnie nowe możliwości w zakresie designu artykułów wyposażenia wnętrz.

LED-y zużywają do 85 proc. mniej energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek i mogą świecić nawet przez 20 lat. Umożliwiają więc zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, a także ograniczenie ilości powstających odpadów w postaci zużytych żarówek. Gdyby każda z miliona osób wymieniła jedną tradycyjną żarówkę na LED, możliwa byłaby redukcja emisji CO2 na poziomie odpowiadającym wycofaniu z użytkowania 3.900 samochodów.

Dzięki współpracy z dostawcami nad ulepszeniem technologii LED, IKEA oferuje klientom szeroki asortyment oświetlenia w różnych kształtach i rozmiarach. LED-y zapalają się od razu po włączeniu i emitują wysokiej jakości równomierne światło - w zimnych i ciepłych barwach. Większość z nich ma również opcję przyciemniania.

Technologia LED nie tylko oszczędza i dba o środowisko, ale także zachęca i inspiruje do tworzenia nowych, zabawnych, wielofunkcyjnych produktów i rozwiązań. Niewielkie diody można wbudować w dowolny kształt i formę, dzięki czemu lampy z ich wykorzystaniem zaskakują oryginalnym wzornictwem.