Sposobem na jego uspokojenie jest otulacz dla noworodka, dzięki któremu dziecku można stworzyć warunki zbliżone do tych, w których funkcjonowało przed narodzinami.

 

  1. Dlaczego warto sięgnąć po otulacz?

  2. Jak wybrać otulacz dla dziecka?

 

Otulacze dla niemowląt są stosowane przez rodziców już od wielu lat. Nie tylko chronią dziecko przed zmarznięciem, ale również wpływają kojąco na układ nerwowy niemowlęcia.

 

Dlaczego warto sięgnąć po otulacz?

 

Otulanie noworodka czy nieco starszego niemowlęcia to czynność prosta i bardzo skuteczna w sytuacji, w której dziecko jest niespokojne, ma kolkę lub płacze z innego powodu. Można do tego wykorzystać kocyk, pieluszkę tetrową, a nawet ręcznik, jednak mogą one nie zdać egzaminu, jeśli dziecko jest mocno rozdrażnione i wykonuje nieskoordynowane ruchy rączkami i nóżkami. Dobry otulacz dla niemowlaka zapewnia dziecku stabilną pozycję i ogranicza możliwość ruchów, przez co przywołuje wspomnienia z życia płodowego, czyli warunków, w których dziecko czuło się bezpiecznie. W odróżnieniu do kocyka czy pieluszki, otulacz jest wyposażony w praktyczne zapięcie, które zapobiega niekontrolowanemu rozwinięciu się dziecka z tkaniny. Jest to akcesorium w pełni bezpieczne dla malucha i łatwe do utrzymania w czystości, dlatego wiele mam decyduje się na zakup nawet kilku sztuk, które stosują zamiennie w pierwszych miesiącach życia dziecka.

 

Jak wybrać otulacz dla dziecka?

 

Wybierając otulacz dla noworodka, warto kierować się głównie bezpieczeństwem i wygodą dziecka. Najważniejszą kwestią jest materiał - otulacz powinien zapewniać ciepło, ale jednocześnie odpowiednią oddychalność. Najlepsze będą modele z materiałów naturalnych, nie powodujących podrażnień delikatnej skóry dziecka i takich, które można łatwo wyprać w pralce bez obaw o ich zniszczenie. Dobrze wybrany otulacz dla niemowląt może rosnąć razem z dzieckiem. To akcesorium jest potrzebne zazwyczaj do około 3 miesiąca życia malucha, dlatego powinien być na tyle duży, aby zmieścił się w nim zarówno noworodek, jak i trzymiesięczne niemowlę.

 

Otulacz dla dziecka powinien też być wygodny dla rodziców. Pod uwagę trzeba wziąć sposób zapięcia tkaniny i owijania niemowlęcia. Ten ostatni powinien być jak najłatwiejszy, aby z otuleniem dziecka poradził sobie nawet niedoświadczony rodzic lub osoba z najbliższego otoczenia dziecka.

 

 

Malulu.pl

Najlepsze otulacze bambusowe dla noworodka!

Dowiedz się:

  • Czym otulacz dla noworodka różni się od rożka?

  • Dlaczego otulanie jest takie ważne?

  • Jak wybrać najlepszy otulacz dla noworodka?

  • Dlaczego warto kupić otulacz dla noworodka od Malulu?

Sprawdź szczegóły na 
https://www.malulu.pl/kategoria/otulacze-dla-noworodka