Zależy ci na tym, żeby osoba, której go podarujesz, wspominała go przez długi czas? W takim przypadku mamy kapitalną propozycję – skoki spadochronowe w tandemie.

Wielu z nas kojarzy skoki spadochronowe przede wszystkim z koniecznością brania udziału w specjalnych szkoleniach oraz odpowiednią kondycją i zdrowiem. Nic bardziej mylnego! Za sprawą skoków tandemowych emocji związanych ze skakaniem może zaznać praktycznie każdy z nas.

 

Na czym polega skakanie w tandemie?

W skoku tandemowym biorą udział dwie osoby, a mianowicie jest to pasażer skoku, który nie musi mieć żadnego przygotowania, a także pilot tandemu, którym najczęściej jest doświadczony instruktor spadochroniarstwa z wieloma skokami tego rodzaju na swoim koncie. Pasażer z pilotem złączeni są podczas skoku uprzężą tandemową, co pasażerowi pozwala na doznanie emocji prawdziwego skoczka spadochronowego, ale bez żadnego szczególnego przygotowania w tym właśnie zakresie, a przy tym całkowicie bezpiecznie.

 

Skoki odbywają się z dwóch wysokości do wyboru – 3000 lub 4000 metrów. Wysokość skoku na wpływ na czas tak zwanego swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartego jeszcze spadochronu. Trwa ono od 30 do 60 sekund zależnie od wysokości i to właśnie wtedy uczestnik skoku ma okazję doznać na własnej skórze niesamowitego uczucia spadania z zawrotną prędkością w kierunku ziemi. Jest to zdecydowanie najbardziej emocjonujący moment skoku!

 

Czy każdy może wziąć udział w skoku tandemowym?

Zasadniczo jest to rozrywka szeroko dostępna. Jak już wspomnieliśmy, nie ma potrzeby brania udziału w szkoleniach, nie są potrzebne też badania lekarskie, świetna forma. Są jednak określone przeciwwskazania. Należą do nich głównie waga skoczka powyżej 115 kilogramów, co wynika z ograniczeń sprzętowych, ponadto do ostra niewydolność układu krążeniowego i oddechowego, epilepsja, wrodzona łamliwość kości i niestabilność i inne schorzenia kręgosłupa. Nie ma ograniczeń wiekowych – osoby poniżej 18. roku życia powinny przedstawić dokument będący pozwoleniem na skok od rodzica lub opiekuna.

 

Jak kupić skok na upominek?

Najlepiej wykupić go jako voucher upominkowy – można kupić go w każdym ośrodku organizującym skoki. Wtedy nie trzeba podawać dokładnej daty i miejsca skoku, dlatego osoba obdarowana będzie mogła wybrać je samodzielnie. Na upominki najczęściej kupowane są skoki z 4000 metrów, które zapewniają dłuższe doznania podczas swobodnego spadania, a także z usługą rejestracji, czyli fotografowania i filmowania, aby uzyskać niesamowitą pamiątkę. Za taki skok trzeba będzie zapłacić około 900-950 złotych. Najmniej kosztuje skok z 3000 metrów bez rejestracji – to koszt około 500 złotych.

 

Oczywiście, można zrobić też niespodziankę osobie, która ma otrzymać skok – kupić go na określony dzień i zawieźć ją do ośrodka, aby tam zaprezentować swój prezent. Do skoku nie potrzeba żadnych przygotowań, dlatego można bez problemu zrobić taki upominek.

 

Do zakupienia skoku tandemowego w prezencie zaprasza ośrodek Skydive z siedzibą na lotnisku Kruszyn działającym pod Włocławkiem. Także organizuje skoki w innych lokalizacjach jak Przasnysz, Gliwice, Pruszcz Gdański.