To bardzo ciekawy i pełen atrakcji sposób podróżowania. Także w Polsce rejsy jachtem cieszą się coraz większą popularnością, a prym wiodą rejsy w Chorwacji, ze względu na bliskość i stosunkowo niskie ceny. W trakcie żeglowania jachtem można opanować nowe umiejętności, spędzić czas z bliskimi, a także poznać wiele ciekawych miejsc. Rejsy w Chorwacji to szansa na przeżycie niezapomnianej przygody, której próżno szukać, spędzając czas wyłącznie na hotelowej plaży.

Rejsy w Chorwacji kuszą Polaków

Po wodach Adriatyku pływają zarówno doświadczeni żeglarze, kochający morskie przygody i życie na jachcie, ale coraz bardziej kuszą one również amatorów, nie zaznajomionych ze sztuką żeglowania, a ceniących sobie możliwość zawijania do kolejnych nadmorskich miast i miasteczek. W oczach polskich turystów rejsy w Chorwacji jawią się jako ciekawy sposób spędzenia czasu. Wśród największych zalet wymieniane są takie czynniki, jak pewna pogoda, niskie koszty, a także niewielka odległość, dzieląca oba kraje.

W sieci pojawia się coraz więcej serwisów specjalizujących się w tej formie wypoczynku. Jednym z nich jest Rejsomat.pl. Wyszukiwarka rejsów oraz lotów pomaga w prosty sposób zaplanować kolejne etapy podróży, począwszy od wybrania odpowiadającego nam rejsu, po połączenia lotnicze i noclegi w odwiedzanych portach.

Jak zaplanować rejsy

Jeszcze do niedawna, kiedy rejsy nie cieszyły się taką popularnością, kompleksowe zaplanowanie podróży było o wiele trudniejsze. Oferta organizatorów była znacznie uboższa, a do tego trzeba było się natrudzić, aby do niej dotrzeć. Dzisiaj propozycje wielu armatorów dostępne są w jednym miejscu, można je bez problemów porównać.

Większym wyzwaniem może być wybór konkretnego kierunku. Rejsy w Chorwacji należą do chętniej wybieranych z uwagi na położenie geograficzne tego kraju, a także swoistą słabość turystów do rejonu Morza Śródziemnomorskiego. W jego północno-wschodniej części, a zatem na chorwackim Adriatyku, jest ciepło i spokojnie. To wymarzone miejsce na szlifowanie swoich żeglarskich talentów. Rejsy Chorwacja to dobre rozwiązanie dla rodzin czy grup towarzyskich, których poszczególni członkowie lubią wypoczywać na różne sposoby. W Chorwacji coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy biernego, jak i aktywnego spędzania czasu.

Rejsy dobrze zaplanowane

Już na etapie rezerwowania miejsca na jachcie i ustalania szczegółów rejsu, klient zna jego dokładny plan. Niektórych to cieszy, ponieważ dokładnie wiedzą, czego mogą się spodziewać po wycieczce. Jednak rejsy w Chorwacji nie muszą być zaplanowane od początku do końca. Wręcz przeciwnie, organizatorzy pozostawiają tu swoim klientom sporo swobody. Towarzyszący im skipper chętnie popłynie nie tylko do znanych i cenionych w branży turystycznej portów, ale ze swoimi towarzyszami podróży uda się także w bardziej nieznane kierunki. Rejsy po Chorwacji często obejmują odwiedzanie pięknych wysp, opuszczonych plaż czy zapierających dech w piersiach zatok. Morze Adriatyckie oferuje podróżnym wiele takich ciekawych i nietypowych lokalizacji. Dlatego między innymi warto zabierać w swoje rejsy doświadczonego skippera. On zna niejedno ciekawe i oryginalne miejsce.