Z takiego założenia często wychodzą kierowcy, którzy kupują lub przedłużają ubezpieczenie OC. I słusznie, bo tu znaczenie ma wyłącznie cena – pozostaje jeszcze tylko odnalezienie najtańszej oferty, co może być łatwe i szybkie dzięki poradom zawartym w niniejszym artykule.

Porównuj i korzystaj

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla każdego, kto posiada auto zarejestrowane w Polsce, a jego zakres taki sam dla wszystkich kierowców. Wynika to z faktu, że jego warunki precyzyjnie definiuje odpowiednia ustawa sejmowa, której nikt poza Sejmem RP nie może zmienić. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest całkowita jednakowość ubezpieczeń OC na rynku – nie jest ważne, gdzie polisa została kupiona i za ile, liczy się wyłącznie jej aktualność.

Ponieważ warunki OC zawsze są takie same, kierowcy wybierają OC w głównej mierze pod względem ceny – im ona niższa, tym oferta korzystniejsza. Jest to postępowanie rozsądne i zrozumiałe, jednak w tym momencie pojawia się pytanie: jak wśród setek rozmaitych firm, obniżek i promocji zorientować się, która z nich jest najbardziej opłacalna? Otóż da się – albo u agenta ubezpieczeniowego, albo w Internecie, gdzie dostępna jest porównywarka OC/AC - Najtaniej u Agenta. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie porównywać oferty ubezpieczeń, czerpiąc wymierne korzyści z niższych stawek.

U agenta ubezpieczeniowego

Agentów i agencji specjalizujących się w sprzedaży ubezpieczeń jest bez liku praktycznie w każdej miejscowości, wyłączywszy niewielkie wsie. Wizyta u nich nic nie kosztuje i jest całkowicie niezobowiązująca, a w jej trakcie można przeprowadzić indywidualną kalkulację składki ubezpieczeniowej i porównać oferty różnych firm oraz towarzystw, wybierając tę najkorzystniejszą w danym przypadku. Problem w tym, że agencje i agenci często posiadają ubogą ofertę i współpracują z zaledwie kilkoma towarzystwami ubezpieczeniowymi, co utrudnia znalezienie najtańszej polisy.

W Internecie

Tej wady są pozbawione internetowe porównywarki ubezpieczeń, które agregują dziesiątki ofert firm i towarzystw sprzedających polisy komunikacyjne. Aby znaleźć tę najkorzystniejszą dla siebie, po wejściu na stronę porównywarki należy użyć kalkulator ubezpieczeń OC najtaniejuagenta.pl, wypełniając informacje odnośnie do osoby kierowcy oraz pojazdu. Uwzględniając takie czynniki jak zniżki ubezpieczeniowe, doświadczenie i wiek kierowcy oraz rok produkcji, markę, przeznaczenie, przebieg i parametry techniczne samochodu, porównywarka wyszuka dopasowane do nich oferty. Wówczas pozostaje tylko posegregować je od najniższej do najwyższej pod względem ceny i wybór pozostaje oczywisty.

Jak więc widać, porównywanie wysokości składek na ubezpieczenie OC w wielu różnych firmach i towarzystwach jest łatwe i szybkie, a przy tym opłacalne, bo pozwala zaoszczędzić cenne złotówki.