Co więcej, by zaciągnąć pożyczkę, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Pożyczanie pieniędzy online stało się szybsze i prostsze.

Jak wynika z raportu opublikowanego w 2014 roku przez Gemius, już co dziesiąty Polak wykazuje zwiększone zainteresowanie pożyczaniem pieniędzy przez internet. Zgodnie ze statystykami, w 2013 roku strony internetowe firm pożyczkowych odwiedzało średnio 1,5 mln internautów w ciągu miesiąca. W 2014 roku można było zaobserwować wzrost zainteresowania o 30% (rok do roku), co oznacza ok. 2 mln użytkowników miesięcznie. Obecnie liczby te są wyższe, ponieważ pożyczki online są znacznie łatwiej dostępne.

Maksymalna wygoda, minimum formalności

Na zwiększone zainteresowanie pożyczkami online wpływa kilka czynników, w tym wygoda korzystania z serwisów pożyczkowych oraz minimum formalności. By móc zaciągnąć zobowiązanie, wystarczy spełnić kilka podstawowych kryteriów, m.in. być obywatelem Polski, posiadać odpowiedni wiek oraz mieć stałe źródło dochodów.

Wniosek można złożyć bezpośrednio na stronie www firmy pożyczkowej lub za pośrednictwem innych serwisów internetowych, co umożliwia m.in. ta porównywarka chwilówek. Cały proces zajmuje zaledwie kilkanaście minut, a pieniądze można otrzymać jeszcze tego samego dnia - pod warunkiem uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Jak zaciągnąć pożyczkę przez internet?

Zastanawiasz się, jak krok po kroku wziąć pożyczkę? Cały proces sprowadza się do kilku prostych czynności.

1. Musisz wybrać firmę pożyczkową, w której chcesz zaciągnąć zobowiązanie.

2. Określasz kwotę pieniędzy, jaką chcesz pożyczyć oraz ustalasz maksymalny termin spłaty.

3. Wypełniasz wniosek i wysyłasz go, uiszczając jednocześnie opłatę rejestracyjną (opłata ma formę symbolicznej kwoty).

4. Czekasz na decyzję zwrotną w sprawie przyznanej pożyczki.

5. Jeśli firma pożyczkowa wydała decyzję pozytywną, oczekujesz na wpłatę środków na wskazany rachunek bankowy.

Teraz dysponujesz już pożyczoną gotówką, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel. Pamiętaj jednak, by zobowiązanie spłacić w terminie. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz takiej możliwości, odpowiednio wcześnie zadbaj o tzw. rolowanie pożyczki, czyli jej przedłużenie. Większość firm pożyczkowych pozwala przedłużyć okres spłaty zobowiązania nawet o 30 dni.