Klienci centrum będą mogli uzyskać informacje na temat diagnostyki nowotworowej, poddać się kontroli ciśnienia tętniczego krwi czy pomiarowi ilości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Nie zabraknie też aktywności skierowanych do najmłodszych pacjentów. Na bezpłatne konsultacje centrum zaprasza w godz. 10.00-20.00.

Badać nas będą członkowie Polskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z zasadami prawidłowego odżywiania, a także przekonać o skutkach spożywania o alkoholu w czasie ciąży. Nie zabraknie też możliwości poddania się bezpłatnemu przeglądowi stomatologicznemu.

Dodatkowo, przyszli lekarze będą udzielać porad z zakresu profilaktyki nowotworowej i osteoporozy, a także szerzyć ideę oddawania szpiku. Wśród klientów Portu Łódź studenci wraz z Łódzkim Ośrodkiem Dawców Szpiku będą poszukiwać potencjalnych jego dawców.

W centrum pojawi się Szpital Pluszowego Misia, dzięki któremu dzieci będą mogły oswoić się z medycznymi urządzeniami.

Wszyscy pacjenci, którzy tego dnia poddadzą się badaniom, będą mogli zapisać swoje wyniki wykorzystując do tego wirtualne Konto Zdrowotne. Tak zarejestrowane pomiary będą mogły w przyszłości stanowić wskazówkę przy wizycie w lekarskim gabinecie.

Wszystkie badania przeprowadzane 5 kwietnia w Porcie Łódź będą bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Stanowisko będzie znajdować się przy sklepie Piotr i Paweł.