Jeśli organizujesz domowe przyjęcie i zamierzasz poczęstować nimi swych gości, koniecznie sprawdź nasze propozycje na wyjątkowe, kreatywnie podane desery!

Elegancka klasyka

Jeśli planujesz podanie deseru lodowego, możesz wykorzystać nieśmiertelny klasyk, a więc pucharki wykonane ze szkła bądź kryształu na nóżce. W sklepach znajdziesz szklane pucharki o rozmaitych kształtach – zarówno uniwersalne i bardzo proste, jak i oryginalne, z wygiętą nóżką bądź o nierównych brzegach. Dlaczego warto wybrać właśnie je do serwowania lodów? Ponieważ podany w nich deser doskonale się prezentuje. Jeśli udekorujesz lody bitą śmietaną, bakaliami lub owocami, uzyskasz zachwycający efekt! Szklane pucharki na desery świetnie sprawdzą się nie tylko podczas oficjalnych przyjęć i uroczystości, ale także na co dzień, do konsumpcji poobiedniego deseru. Ponieważ pucharek można chwycić za nóżkę, znajdujące się w nim lody nie roztapiają się zbyt szybko, zaś osobie jedzącej nie jest zimno w dłonie.

Podłużne, transparentne pucharki

Pucharki na desery z przezroczystego szkła lub kryształu sprawdzą się nie tylko do lodów – jeśli wybierzesz naczynia podłużne, idealnie zaprezentuje się podane w nich tiramisu. Wówczas konieczna będzie również długa łyżeczka, której używa się m.in. do mieszania kawy latte. W przezroczystych wysokich pucharkach doskonale prezentują się także inne warstwowe desery, np. przygotowane z owoców, bitej śmietany, galaretek, budyniu etc. I choć podane w małej miseczce być może smakowałyby podobnie, zdecydowanie bardziej smakowicie wyglądać będą właśnie w pucharku.

Pucharki z porcelany

Trudno wyobrazić sobie eleganckie przyjęcie bez porcelanowej zastawy. Porcelanowe mogą być jednak nie tylko talerze i filiżanki, ale także pucharki do deserów. Takie naczynia są niezastąpione we wszystkich wytwornych okazjach, w których będzie zależało Ci na tym, aby zrobić na gościach wrażenie. Porcelanowe pucharki możesz wykorzystać do różnego rodzaju deserów, w szczególności zaś tych, które wymagają podania w szklanym naczyniu – tak, jak wspomniane wyżej tiramisu. Zrezygnuj z nich jednak, gdy urządzasz garden party bądź niezobowiązujące przyjęcie – wówczas porcelanowe pucharki będą zdecydowanie zbyt eleganckie.

Pucharki na garden party

Gdy urządzasz przyjęcie w ogrodzie, musisz dostosować do pucharki do deserów do wyjątkowych okoliczności. Możesz zdecydować się na naczynia papierowe bądź te wykonane z tworzywa, które można wykorzystywać wielokrotnie. Co więcej, takie pucharki są wytrzymałe, nie tłuką się i nie przemakają, a często bardzo atrakcyjnie się prezentują.

Pucharki na desery – dlaczego są niezbędne w każdej kuchni? Odpowiedź na to pytanie zna każdy, kto choć raz podejmował gości smakowitym deserem. Dzięki odpowiednim, estetycznym pucharkom, podwieczorek prezentuje się bardziej smakowicie, a nawet najprostszy deser staje się wyjątkowy i elegancki.