Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus, ale zarówno panowie, jak i panie w najbliższy weekend,
9-10 października, będą mieć w Porcie Łódź swój festiwal. Warsztaty kulinarne, zajęcia jogi dla zapracowanych, mistrzostwa Polski strongman i efektowne konkurencje z udziałem najsilniejszych ludzi na świecie, to tylko niektóre spośród licznych atrakcji przygotowanych na sobotę i niedzielę.

Festiwal Siły, Sprawności i Urody to impreza adresowana do obu płci – aktywny udział biorą w niej wprawdzie mężczyźni, ale do kibicowania zawodnikom przyznaje się wiele pań. Formuła festiwalu łączy profesjonalne zawody z konkursami dla publiczności. Sobotnie zmagania rozpoczną się o godz. 13.00 wyciskaniem sztangi na leżąco (tzw. Bench Press), a wielu emocji z pewnością dostarczą IV mistrzostwa Polski strongman: Eliminate Your Opponent Cup, z udziałem zawodników znanych z telewizyjnego programu „Siłacze” (start zawodów o godz. 17.30). Pojedynki odbywają się
w systemie jeden na jednego – silniejszy uczestnik eliminuje słabszego, co zapewni olbrzymią dramaturgię widowiska.

W programie sobotniego festiwalu znalazły się także pokazy sztuk walki (godz. 16.00), zawody pucharu Polski w podciąganiu się na drążku (godz. 16.30) i występy zespołu 7coma7, a także Strong Family – zawody strongman dla całej rodziny.

Panowie chcący sprawdzić swoją krzepę i sprawność będą mogli wziąć udział w mistrzostwach w siłowaniu się na rękę (eliminacje w niedzielę od godz. 13.00, finał o godz. 15.00) i widowiskowych zawodach w żonglerce piłką nożną (eliminacje w niedzielę o godz. 12.00, finał o godz. 16.00).


Od 8 do 10 października w Porcie Łódź swoją przystań znajdzie także PROGRESSteron - 21. Rozwojowy Festiwal dla Kobiet. Impreza ta stanowi doskonałą okazję do tego, by pod okiem znakomitych łódzkich restauratorów podszkolić się w sztuce kulinarnej. Zajęcia prowadzone przez kucharzy z lokali Sushi Zielony Chrzan, Wook/Sphinx, Da Grasso, Fuego oraz Solo Pizza odbędą się w sobotę i niedzielę w lokalu nr 86, na pograniczu stref: Góry i Las (od godz. 13.00 do 18.00). Natomiast wszystkim zapracowanym gorąco polecamy warsztaty „Joga w biurze”, podczas których trenerzy pokażą, jak w prosty sposób, bez wstawania zza biurka, pozbyć się napięcia i uczucia sztywności, a także jak powalczyć ze stresem dopadającym nas w pracy (lokal nr 112, strefa Las, piątek w godz. 17.00– 19.00, sobota i niedziela w godz. 15.00-18.00).