Nie ma czemu się dziwić – pewne dyscypliny odkrywamy na nowo, wreszcie zauważając ich ukryty dotychczas potencjał. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, które otwiera przed nami nowe perspektywy, motywując jednocześnie do podjęcia się zdrowego, aktywnego trybu życia.

Rozwój poprzez jazdę na rolkach – o czym warto wiedzieć?

Rolki mogą być traktowane jako połączenie treningu cardio oraz dynamicznych ćwiczeń siłowych. Co ciekawe, wielu mężczyzn decyduje się na przejazd po parku w ramach rozgrzewki przed siłownią, a nawet jako trening sam w sobie. Jest to bardzo interesująca alternatywa dla joggingu oraz jazdy na rowerze, łącząc w sobie wygodę i poręczność z możliwością szybkiego podróżowania. Rolki to idealny sprzęt do poruszania się po mieście, pozwalając nam nacieszyć się odrobiną sportu w drodze do szkoły czy pracy – można przy ich pomocy wpleść aktywność fizyczną w każdy swój dzień, stawiając nie na komunikację miejską, ale na własne nogi.

Jak dopasować rolki do swojego stylu?

Jeśli damy się przekonać do podjęcia się jazdy na rolkach, z pewnością już po kilku tygodniach zaczniemy rozważać perspektywy przerzucenia się na bardziej profesjonalny sprzęt. Rolki męskie dostępne są w wielu wyspecjalizowanych rodzajach, oferując odmienne doświadczenia z jazdy. Wyróżnią się następujące typy rolek:

  • Rolki do jazdy agresywnej

  • Rolki wyczynowe

  • Rolki szybkościowe

  • Rolki do jazdy rekreacyjnej

Oprócz tego, styczność można mieć z egzemplarzami o zawężonym zakresie zastosowań, jak choćby rolki hokejowe, pozwalające na grę w tenże sport podczas sezonu letniego.

Ogólnie przyjmuje się, że rolkarze preferujący jazdę dla samej frajdy powinni postawić na casualowe rolki rekreacyjne, gdyż zapewniają one maksymalny komfort. Jest to także preferowany sprzęt do użycia jako środek lokomocji, ponieważ są one wygodne i nie nadwyrężają kostki ani stawów.

Prawdziwi fani prędkości z pewnością zainteresują się jazdą szybkościową. Rolki dostosowane do wyższych osiągów posiadają specjalną konstrukcję kółek, która ogranicza tarcie i lepiej balansuje nasz ciężar. Akcesoria te wymagają jednak stosunkowo równej, płaskiej powierzchni.

Rolki wyczynowe oraz freestylowe są opcją dla tych, którzy szukają nowych wyzwań. Można uznać je za modele o największej wytrzymałości konstrukcyjnej, ponieważ są przystosowane do podskoków, lądowań i rozmaitych akrobacji, które mogłyby uszkodzić zwyczajne rolki.