Znajdująca się w Porcie Łódź wystawa „Miasto Nauki” wzbogaciła się o dwa nowe eksponaty. Zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak wyglądaliby lewitując i wejść do Komnaty Nieskończoności. „Miasto Nauki” będzie można podziwiać w Porcie Łódź do końca grudnia.

Jak wygląda wnętrze aparatu fotograficznego i dlaczego niektóre studnie nie mają dna? Na te i inne pytania odpowiedzi znaleźć można na interaktywnej wystawie „Miasto Nauki”. Klienci Portu Łódź poznają również tajemnicę pryzmatu i będą mogli podziwiać swoją głowę… na talerzu. Czeka na nich również szereg innych iluzji optycznych. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie zobaczyć można w „Mieście Nauki”. Do wystawowej kolekcji doszły właśnie dwa nowe eksponaty. Pierwszym jest tajemnicze lustro, dzięki któremu klienci Portu Łódź poczują się, jakby lewitowali. Drugi eksponat, Komnata Nieskończoności, pozwoli im zobaczyć tysiące własnych odbić.

Wstęp na wystawę Miasto Nauki jest bezpłatny. Ekspozycja znajduje się obok sklepu RTV Euro AGD. Wystawę można zwiedzać z przewodnikiem.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.portlodz.pl.