W pierwszym tygodniu sierpnia w Porcie Łódź Junior zapanuje istne szaleństwo: chodzenie tyłem, rysowanie stopami, mówienie wspak czy owijanie papierem na czas. Od 8 do 14 sierpnia animatorzy zorganizują konkurs na najbardziej zabawny śmiech, najlepsze dowcipy i najśmieszniejsze ozdoby.
W kolejnym tygodniu, od 15 do 21 sierpnia, każdy będzie mógł zaprojektować swoją wymarzoną planetę i wykonać gadżet. Dzieci poznają także niespotykanych gości nie z tego świata. W ostatnim tygodniu wakacji Port Łódź Junior zamieni się w magiczną krainę psikusów. Dzieci nauczą się zabawnych trików i czarodziejskich sztuczek.

Port Łódź Junior jest dostępny dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat za darmo od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00. Na każde dziecko, które odwiedzi „Juniora”, czeka zdrowa przekąska.

Ponadto moc atrakcji czeka także na najmłodszych na Patio Portu Łódź. Dzieci będą mogły szaleć na dużym dmuchańcu, bawić się w domku z huśtawką i zjeżdżalnią, a także tworzyć wymarzone konstrukcje w ogromnej piaskownicy. Wszystkie zabawy i atrakcje na Patio są bezpłatne.