IKEA Łódź dobrze wie, jak ważnym miejscem w każdym domu jest kuchnia. Poprzez nowe rozwiązania stara się odpowiadać na potrzeby klientów odnośnie jej projektu i wyposażenia. Dlatego już 1 kwietnia wprowadza zupełnie nowy system mebli kuchennych METOD. Mówiąc „zupełnie nowy”, IKEA Łódź ma na myśli nowe wymiary modułów, fronty szafek, drzwi, zawiasy, szuflady, elementy wyposażenia oraz nową stylistykę, czyli dosłownie wszystko. Dzięki innowacyjnym zmianom dopasowanie kuchni do własnych potrzeb będzie teraz dużo łatwiejsze.

Wielu ludzi ma niewielkie mieszkania, które wymagają bardzo funkcjonalnych rozwiązań.
Z badań przeprowadzonych na zlecenie IKEA wynika, że wymiary naszych kuchni najczęściej nie przekraczają 15 m2. Dlatego też, ze względu na ograniczoną powierzchnię, nie zawsze możemy pozwolić sobie na kuchnię z wyspą. Co ciekawe, przeważająca większość naszych kuchni zaaranżowana jest w kształcie litery „I” lub „L”.

Na co zwracamy uwagę przy zakupie kuchni?

Przy zakupie mebli kuchennych dużą wagę przywiązujemy do jakości i trwałości – w końcu jest to zakup na lata. Nie zapominamy jednak o przystępnej cenie. Fakt, że nowa kuchnia ma nam służyć przez długi czas, ma też znaczący wpływ na wybór stylu. Stawiamy na nowoczesność i uniwersalność, ponieważ łatwiej jest dopasować taką kuchnię do zmieniających się trendów oraz indywidualnych preferencji, na przykład poprzez dobór dodatków. Największą popularnością cieszą się drewniane meble utrzymane w jasnej kolorystyce – bieli i beżach.

Badania przeprowadzone na zlecenie IKEA pokazały, że cenimy sobie możliwość zakupu kuchni „od ręki”. IKEA Łódź oferuje zatem gotowe rozwiązania, obejmujące projekt oraz aranżację kuchni, transport, a także montaż. Dzięki temu oszczędzamy czas, a cały proces metamorfozy kuchni staje się znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy.

Nasza wymarzona kuchnia

Nasza idealna kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna oraz dobrze zorganizowana. Chcemy się w niej swobodnie poruszać i mieć łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Nie lubimy natomiast, gdy zbyt wiele akcesoriów do gotowania oraz sprzętów kuchennych przechowywanych jest na wierzchu, dlatego też cenimy pojemne szafki oraz szuflady. W naszej kuchni musi panować porządek, preferujemy więc meble, które nie brudzą się zbyt szybko i aranżujemy ją tak, aby była łatwa do sprzątania.

Pomimo praktycznego podejścia do urządzania kuchni, mamy do niej także stosunek emocjonalny. Dla większości z nas to znacznie więcej niż pomieszczenie, w którym gotujemy
i spożywamy posiłki. Kuchnia to miejsce rodzinnych rozmów i spotkań z przyjaciółmi, a także pracy, zabawy czy też odpoczynku. W wielu przypadkach odgrywa znaczącą rolę w budowaniu więzi międzyludzkich. Chcemy więc czuć się w niej dobrze i bezpiecznie.

IKEA METOD odpowiedzią na potrzeby klientów

METOD oparty jest na modułach o prostych kształtach i rozmiarach będących wielokrotnością 20 cm, dzięki czemu umożliwia tysiące kombinacji. Moduły można dowolnie dobierać i zestawiać, aż powstanie kuchnia, która idealnie dopasuje się do wnętrza – jak ubranie szyte na miarę. Przypomina to zabawę klockami i tak samo uruchamia wyobraźnię. Natomiast swoboda w rozmieszczaniu szuflad i drzwi sprawia, że wygląd zewnętrzny kuchni nie jest zależny od sposobu, w jaki zorganizowane jest wnętrze. W wymarzonej kuchni nie trzeba iść na kompromis i wybierać pomiędzy wyglądem, a funkcjonalnością. METOD ma jeszcze wiele innych zalet i innowacyjnych rozwiązań ułatwiających urządzenie wspaniałej kuchni, które już od 1 kwietnia będzie można zobaczyć w sklepie IKEA Łódź.

Wraz z wprowadzeniem do asortymentu IKEA Łódź nowych kuchni, ze sprzedaży zostanie całkowicie wycofana seria FAKTUM. Jednak osoby, które ją kupiły, będą mogły korzystać
z serwisu posprzedażowego jeszcze przez najbliższe dwa lata, począwszy od daty rozpoczęcia sprzedaży nowych kuchni. W ramach tej usługi będzie można m.in. dokupić dodatkowe elementy. Obowiązująca bezpłatna 25-letnia gwarancja na kuchnie FAKTUM będzie dalej uznawana. Szczegółowe informacje na ten temat klienci znajdą w broszurze gwarancyjnej FAKTUM, dostępnej w każdym sklepie IKEA oraz na stronie internetowej firmy.

Więcej informacji na temat rozwiązań METOD można znaleźć na stronie: www.IKEA.pl/lodz