Praktycznie każdy, kto był nad morzem, zna charakterystyczny widok przesuwających się w oddali trójkątnych żagli. Większość wie, że to windsurferzy na swoich deskach, ale tylko nieliczni zdecydowali się spróbować sami. Zazwyczaj kończy się to złapaniem “bakcyla” - i nic dziwnego. To piękny, majestatyczny sport, który daje poczucie wolności i jest niepowtarzalnym przeżyciem za każdym razem.

  1. Windsurfing dla każdego

  2. Obozy windsurfingowe w idealnym miejscu

  3. Obozy dla dzieci i młodzieży

Windsurfing dla każdego

Windsurfing to jeden z najpiękniejszych sportów, jakie istnieją. Założenie jest proste - deska ma przymocowany do kadłuba wielki ruchomy żagiel, a surfer ma tak nim poruszać, żeby panować nad deską. Uczucie, które towarzyszy podczas pływania, jest niepowtarzalne. Kiedy jesteś w ślizgu i pędzisz po falach, czujesz tylko delikatne muśnięcia o spód deski, trzymasz się jedynie żagla, a ten opiera się tylko na wietrze: można powiedzieć, że lecisz tuż nad powierzchnią wody, napędzany siłą wiatru. Do pływania na desce windsurfingowej potrzebny jest sprzęt, podstawowe umiejętności utrzymania się na wodzie i trochę samozaparcia. Dlatego ogłoszenia z hasłami w stylu “Windsurfing dla każdego” nie tylko cieszą się dużą popularnością, ale również są prawdziwe.

Obozy windsurfingowe w idealnym miejscu

Najlepszym sposobem na naukę tego sportu jest poświęcenie mu kilku dni. Polska może pochwalić się jednym z najlepszych miejsc w Europie do nauki windsurfingu. Zatoka Pucka i Półwysep Helski to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z deską - w okolicach miasteczka Chałupy znajduje się najlepsza baza na półwyspie. Znajduje się tam potężna powierzchnia, gdzie woda utrzymuje się na idealnym poziomie do nauki. W trakcie szkolenia bardzo często zdarza się wpaść do wody - trzeba wtedy zebrać się i wejść z powrotem na deskę.  Jeżeli uczeń nie sięgałby stopami dna, zadanie byłoby bardzo utrudnione. Natomiast jeśli woda byłaby za płytka, zanurzona deska ocierałaby się o dno. W Zatoce Puckiej głębokość jest idealna i właśnie dlatego często odbywają się tam obozy windsurfingowe.

Obozy dla dzieci i młodzieży

Windsurfing to znakomita propozycja dla osób, które pragną aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas lub umożliwić to swoim. Warto zainwestować w ich przyszłość i zaszczepić w nich umiejętność poszukiwania pozytywnych wrażeń i aktywnego spędzania wakacji. Obozy dla dzieci i młodzieży zawsze są prowadzone pod opieką odpowiednich do wieku opiekunów. Wielu młodych adeptów wietrznego sportu szybko staje się znakomitymi surferami, a większość z nich nigdy już nie zaprzestaje go uprawiać, natomiast najbardziej zapaleni bardzo szybko zaczynają sami prowadzić obozy windsurfingowe.