Nagroda w postaci metamorfozy pokoju zostanie przyznana zwycięzcy loterii, którego kupon zostanie wylosowany podczas wielkiego finału 25 czerwca o godzinie 17.00. Rewolucje w mieszkaniu przeprowadzą wykonawcy i styliści wnętrz IKEA z użyciem mebli i akcesoriów z tej sieci sklepów. Zwycięzca będzie miał do dyspozycji 20.000 zł (15.000 zł na meble i akcesoria i 5.000 zł na usługi transportu i montażu mebli). Kolejne trzy nagrody główne to bony do sklepu IKEA na kwoty odpowiednio 1.000 zł i 500 zł oraz 100 zł na obiad w restauracji IKEA.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy do 25 czerwca dokonać w Porcie Łódź zakupów na kwotę minimum 50 zł, następnie okazać paragon hostessom w jednym z dwóch punktów loteryjnych, usytuowanych w atrium przy sklepie IKEA oraz przy sklepie Leroy Merlin. Hostessa sprawdzi paragon i wyda nam kupon loteryjny, który trzeba czytelnie wypełnić i wrzucić do urny. Udział w zabawie można brać wielokrotnie, mając jednak na uwadze fakt, że jeden paragon na kwotę 50 zł upoważnia do otrzymania jednego kuponu loteryjnego. Wielki finał odbędzie się 25 czerwca o godzinie 17.00 w atrium Portu.

Dodatkowo, każdego dnia zabawy będzie można zyskać szansę na zdobycie nagrody natychmiastowej. Przy punktach loteryjnych usytuowane zostaną koła fortuny. Po dokonaniu zakupów na kwotę minimum 50 zł i wrzuceniu do urny wypełnionego kuponu loteryjnego, będzie można zakręcić kołem fortuny i dać sobie dodatkową szansę na traf szczęścia. Na uczestników czeka ponad 850 nagród, m.in. bony do IKEA na kwotę 50 zł, powerbanki, głośniki USB, słuchawki, ramki na zdjęcia, torby termoizolacyjne, notesy, a także dodatkowe kupony uprawniające do wzięcia udziału w losowaniu finałowym. Podczas finału loterii 25 czerwca koła fortuny wskażą jeszcze więcej możliwych do zdobycia nagród. Tego dnia dodatkowo będzie można zagrać o zestawy w szwedzkim sklepiku, obiad w restauracji IKEA czy deser i kawę w IKEA Cafe.