Wynajem samochodu nie jest skomplikowaną sprawą, warto jednak wiedzieć o kilku ważnych kwestiach.

Odpowiednia wypożyczalnia

Na początek warto zorientować się, z której wypożyczalni chcemy skorzystać. Ofert w Internecie jest bardzo wiele, jednak należy pamiętać, że jeżeli zarezerwujemy auto dużo wcześniej, koszty również będą niższe, niż w sezonie. Aby znaleźć odpowiednią firmę wynajmującą pojazdy, możemy porównać oferty i koszty w wyszukiwarkach internetowych. Dobrze jest podpisać umowę z przedsiębiorstwem długo istniejącym na rynku, a ponadto sprawdzić, jakimi opiniami cieszy się dana wypożyczalnia samochodów w Krakowie znajduje się kilka firm mających poparcie wśród wielu klientów. Bardzo ważna jest także kompetencja pracowników, czyli miła, rzetelna rozmowa oraz umiejętność rzeczowego odpowiedzenia na konkretne pytania.

Wybór samochodu

Wybór odpowiedniego auta zależy przede wszystkim od tego, do jakich celów chcemy go wykorzystać. Warto wziąć pod uwagę, czy samochód będzie potrzebny nam do jazdy po mieście, czy wycieczki terenowej. Zupełnie inne pojazdy wybiera się na podróż z rodziną, a inne do odświeżenia floty swojej firmy. Najlepiej w takiej sytuacji skontaktować się z pracownikiem wypożyczalni, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w doborze odpowiedniego modelu.

Rezerwacja samochodu

Rezerwacja auta może odbyć się telefonicznie lub poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej wypożyczalni. Warto ustalić model autaczas wynajmusposób odbioru i zapłaty, a także sprawdzić, czy model samochodu, który nas interesuje, będzie dostępny w dogodnym dla nas terminie.

Umowa i odbiór auta

Aby skorzystać z wypożyczalni, należy mieć ukończone minimum 18 lub 21 lat, dysponować czynnym prawem jazdy odpowiedniej kategorii i podpisać umowę z wypożyczalnią. Zobowiązanie zazwyczaj podpisywane jest przy odbiorze i zawiera wszelkie, istotne ustalenia oraz warunki użytkowania samochodu. Podpisanie umowy jest równoznaczne z akceptacją wszystkich warunków. Pozostaje tylko odebrać auto lub wybrać opcję dostarczenia pojazdu pod wskazany adres i cieszyć się podróżą.