Spróbować będzie można między innymi aromatycznych śledzików oraz kilku rodzajów szwedzkich serów. Na wielbicieli słodkości czekają ciasta i tarty owocowe oraz lemoniada z rabarbaru. Dla dzieci IKEA przygotowała warsztaty, podczas których najmłodsi będą mieli okazję własnoręcznie wykonać papierowe wianki.

Czas spędzony wśród zieleni i słońca

Jeszcze przed rozpoczęciem lata warto pomyśleć o urządzeniu balkonu lub ogrodu tak, aby chętnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Na niedużym balkonie świetne sprawdzi się składany stolik z dwoma krzesłami TÄRNÖ (stół składany 49,99 zł, krzesło składane 39,99 zł). Do ogrodu lub na taras możemy wstawić większy zestaw, na przykład ÄPPLARÖ. Stół z opuszczanym blatem (499,99 zł) pozwoli na dostosowanie jego wielkości do ilości gości, a krzesła z regulowanym oparciem sprawią, że będzie to nie tylko miło, ale i wygodnie spędzony czas. Na troszkę chłodniejsze wieczory przydadzą się ciepłe pledy (LISEL pled 29,99 zł). W stworzeniu romantycznej atmosfery pomogą nam z kolei latarenki, które dostarczą intymnego światła (ROTERA latarenka 12,99 zł).

Na powietrzu smakuje lepiej

Lato warto wykorzystać na wycieczki rowerowe, pikniki czy wypady nad jezioro. Podczas takich wypraw przyda się z pewnością prowiant. Aby bezpiecznie go przewieźć, wyposażcie swój wakacyjny przybornik w serię piknikową KULLAR: pudełko na lunch (7,99 zł i 12,99 zł), torbę termiczną (29,99 zł) oraz termos na zupę (24,99 zł).

Miejski ogród

Latem warto także wprowadzić zieleń w nasze najbliższe otoczenie. Wykorzystajmy takie produkty jak Miniszklarnia (SOCKER 49,99 zł) czy gotowe do uprawy komplety warzy i ziół (np. FRÖER 19,99 zł), aby w prosty sposób stworzyć mini ogród na balkonie. Dzięki niemu przez całe lato otaczać nas będzie uspokajająca przyroda.