ad

Dziś mobilne ubikacje stanowią o wysokim poziomie komfortu użytkowników sporej ilości miejsc. Zastanawiasz się, gdzie dokładnie można zamontować przenośne WC? W tym tekście rozwiejemy Twoje wątpliwości.
 

Toaleta przenośna doskonale sprawdzi się w wielu miejscach. Nie tylko na imprezach masowych

Wbrew wszelkim pozorom, toalety przenośne nie są znakiem nowoczesności. Pierwsze tego typu konstrukcje pojawiły się w połowie ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Z miejsca stały się absolutnym hitem, zwłaszcza na różnego rodzaju festiwalach. W tej kwestii niewiele się zmieniło. Mobilne WC nadal często można spotkać na największych koncertach bądź imprezach masowych w Europie. I to mimo faktu, że współczesne konstrukcje wyraźnie różnią się od tych, tworzonych kilkadziesiąt lat temu. Wówczas toaleta była drewniana, solidna, o pokaźnej masie całkowitej. Dziś przenośna ubikacja produkowana jest z tworzywa sztucznego, a maksymalnie ograniczona waga umożliwia ich swobodne transportowanie. Toaleta przenośna coraz częściej pojawia się również na placach budowy, gdzie pozwala na eksploatację przez liczne grono pracowników. Zasada wykorzystywania tego typu konstrukcji jest niezwykle prosta. Mobilne WC doskonale zdadzą egzamin wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba dbania o potrzeby grup ludzi o różnych wielkościach – od kilku pracowników po tysiące osób bawiących się podczas koncertów plenerowych bądź innych imprez organizowanych na świeżym powietrzu. WC przenośne można spotkać także pod stadionami i halami, czyli w miejscach, gdzie teoretycznie znajduje się dostęp do stacjonarnych toalet. To ukłon w stronę osób oczekujących na zewnątrz.

Nowoczesna toaleta przenośna praktycznie niczym nie różni się od stacjonarnej toalety

O ogromnym zainteresowaniu przenośnymi toaletami oraz o jeszcze większym zastosowaniu tych konstrukcji świadczy przede wszystkim fakt, jak mocny rozwój produkcyjny można zaobserwować właśnie w takim przemyśle. Firma Alfa Partner specjalizuje się w wynajmowaniu mobilnych WC wyposażonych dodatkowo w umywalki, dozowniki na mydło, podajnik na papierowe ręczniki oraz nowoczesne oświetlenie LED. Co więcej, renomowane marki proponują również przenośną toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Jeszcze kilka lat temu o takim poziomie komfortu można było tylko pomarzyć. Dziś mobilne ubikacje są odwzorowaniem stacjonarnych WC.