Przez roztargnienie i pośpiech zdarza nam się coś zgubić. Jeśli mamy szczęście, naszą „zgubę” ktoś znajdzie i nam odda lub trafi ona do Biura Rzeczy Znalezionych. Biuro znajduje się w Starostwie Powiatowym (ul. Piłsudskiego 2, pok. 39). Niektóre zgubione przedmioty leżą tam od 2010 roku.

- Jeszcze żadne przedmioty nie zostały zutylizowane ani zezłomowane od tamtego czasu. Nadal można je odebrać - zapewnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. - Na naszej stronie internetowej znajduje się wykaz przedmiotów do odbioru.

Na właścicieli czeka kilkanaście rowerów i telefonów komórkowych, cztery pary kluczyków od samochodu, trzy kurtki, pieniądze, sześć kompletów kluczy, dwa rowery dziecięce, dwie deskorolki, rakieta tenisowa, zderzak samochodowy, koszulka, obrączka, portfel, słuchawki, torba aktowa, torba z magnetowidem i kasetą, wózek dziecięcy, kosiarka do trawy, torba typu saszetka, laptop, notebook, aparat fotograficzny, 204 pary kolczyków, pęk kluczy specjalistycznych, drukarka etykiet oraz nieoznakowane pojemniki na odzież używaną (26 sztuk).

Jeśli w ciągu ostatnich 5 lat zgubiłeś którąś z tych rzeczy, skontaktuj się z biurem w godzinach pracy Starostwa. Zostaniesz wówczas poproszony o wypełnienie oświadczenia o zgubieniu rzeczy i wniosku o wydanie depozytu.

- Jeśli w sposób wiarygodny, określony przepisami, właściciel udowodni nam, że przedmiot należy do niego, zostanie mu on wydany - dodaje Kupś.

Przy odbiorze musisz okazać dowód tożsamości oraz uiścić opłatę za przechowywanie depozytu. Koszt przechowania rzeczy o większych gabarytach (rower, wózek itp.) to 20 zł, natomiast za mniejsze przedmioty (telefon, klucze itp.) zapłacisz 10 zł.