Do zdobycia są aż trzy korony. Podobnie jak w latach poprzednich, obok Królowej wybieramy także dwie Księżniczki Mleka.
 

Królowa Mleka – podobnie jak i dwie Księżniczki – jest ambasadorką zdrowego stylu odżywiania się w oparciu o naturalne produkty nabiałowe, reprezentuje także branżę mleczarską. Promuje wiedzę o walorach odżywczych mleka i jego przetworów, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej, gdzie nawyki żywieniowe dopiero są kształtowane. Królowa Mleka to osoba młoda, dobrze wykształcona, świadoma pozytywnego wpływu zdrowych, jak najbardziej w naturalny sposób wytworzonych produktów spożywczych.

Poszczególne kadencje Królowej i Księżniczek to szereg konkursów i pokazów szkolnych organizowanych w różnych miejscach Polski, w czasie których dzieci zdobywają wiedzę, biorą udział w konkursach tematycznych, a najlepsi otrzymują ciekawe nagrody. Wśród konkursów największym powodzeniem cieszy się wzbudzający wiele emocji i radości konkurs dojenia, który odbywa się przy użyciu specjalnie zaprojektowanych na jego potrzeby stołach.

Pierwsza polska Królowa Mleka została wybrana jesienią 2013 roku i rozpoczęła działalność 1 stycznia 2014. Od maja 2015 roku organizatorem projektu jest powołana w tym czasie Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS.

Komplet informacji na temat zasad organizacji konkursu, regulamin i harmonogram wyborów znajduje się na stronie: www.krolowamleka.pl