W ciągu pierwszych dwóch dni policyjnych działań, czyli 31 października i 1 listopada na drogach województwa łódzkiego doszło do 9 wypadków, w których nikt nie zginął, a 16 osób odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 44 kierujących pod wpływem alkoholu.

Niestety, już 2 listopada około godz. 10.30 doszło do wypadku drogowego, który zakończył się tragicznie.

- Wstępnie ustalono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z drogą powiatową w pobliżu miejscowości Bąków kierujący skuterem 16-letni mieszkaniec powiatu łowickiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżającego forda mondeo - informuje  Radosław Gwis z komendy wojewódzkiej. - Na skutek zderzenia 16-latek poniósł śmierć na miejscu. 49-letni warszawianin kierujący fordem był trzeźwy. Do czasu usunięcia skutków wypadku ruch na tym odcinku drogi K92 odbywał się wahadłowo. Policjanci zorganizowali objazdy. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora.

W środę w Dobrońskich Górkach rozbiły się 4 samochody, a w Orpelowie 2. Rannych nie było. W samych Pabianicach jest spokojnie.

- Od dwóch dni mamy spokój. O dziwo, nie było żadnych wyjazdów - mówił dyżurny strażak o godz. 17.30.

- Nie było wypadków. Żaden z kontrolowanych kierowców nie był pod wpływem alkoholu. Nic specjalnego się nie działo - wylicza pozytywne zdarzenia dyżurny z komendy policji przy Żeromskiego. - Oby tak dalej.