Policja drogowa odnotowała 6 kolizji i jeden wypadek.
 
W sobotę do godziny 17.30 były cztery stłuczki: w Konstantynowie, Woli Zaradzyńskiej i Pabianicach. Na skrzyżowaniu ulic Torowej i Karniszewickiej zderzył się opel z peugeotem. Kierowca opla nie zatrzymał się na STOP-ie.
 
Kolejna kolizja miała miejsce na ul. Zamkowej. Pani kierowca volkswagena cofając uderzyła w citroena. Dostała mandat.
 
Do wypadku doszło 3 maja w Puczniewie. 10-latka idąc chodnikiem nagle wtargnęła na jezdnię, wprost pod nadjeżdżającą toyotę. Dziewczynka trafiła do szpitala.
 
- Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów - mówi komisarz Joanna Szczęsna z pabianickiej drogówki. - Stanowczo egzekwowali zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach. Zwracali też uwagę na korzystających z komórek.
 
W trakcie „długiego weekendu” drogówka:
* przebadała na zawartość alkoholu ponad 150 kierujących i ujawniła 12 kierujących pod wpływem alkoholu,
* nałożyła 130 mandatów, większość było za przekroczenie prędkości oraz niezapinanie pasów bezpieczeństwa,
* zatrzymała 15 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny oraz uszkodzenia pokolizyjne.
 
W ciągu 4 dni tegorocznych działań na terenie woj. łódzkiego doszło do 35 wypadków, w których ranne zostały 42 osoby a 3 zginęły. Policjanci interweniowali w związku ze 182 kolizjami drogowymi. Zatrzymali 124 kierujących pod pływem alkoholu.
 
W ubiegłym roku majowy weekend był dłuższy. Trwał 5 dni. Funkcjonariusze rozpoczęli swoje działania rankiem 30 kwietnia a zakończyli  w późnych godzinach wieczornych 4 maja 2014 roku. W tym czasie policjanci odnotowali na terenie województwa łódzkiego 37 wypadków , w których śmierć poniosło 5 osób, a ranne zostały 52.