Akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2010” rozpoczęła się o godzinie 14.00 w środę 2 czerwca i trwała do niedzieli 6 czerwca. W tym czasie na drogach naszego województwa doszło do 49 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby. Rannych zostało 60 osób.

3 czerwca około godziny 1.20 w miejscowości Wojszyce w gminie Bedlno w powiecie kutnowskim 35-letni mieszkaniec Kutna kierujący samochodem ford fiesta potrącił pieszego, który przechodził drogą z lewej strony na prawą. Pieszy – 44-letni mieszkaniec gminy Bedlno poniósł śmierć na miejscu. Kierowca forda był trzeźwy.

Drugi wypadek ze skutkiem śmiertelnym miał miejsce 6 czerwca w powiecie zduńskowolskim. Około godziny 23.35 w miejscowości Czechy w gminie Zduńska Wola na drodze powiatowej nieustalony do chwili obecnej pojazd najechał na leżącego na jezdni 43-letniego pieszego. Mieszkaniec gminy Zduńska Wola zginął na miejscu.

Policjanci złapali 221 nietrzeźwych kierowców.

W Pabianicach policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych. Mieliśmy 3 wypadki, w których było 4 rannych (w tym 2 potrąconych rowerzystów). Policjanci zanotowali 7 kolizji.