Do Pabianic przyjechali rekruterzy z agencji zatrudnienia Covebo. Na spotkaniu w Młodzieżowym Centrum Kariery pabianiczanie uzyskali informacje na temat pracy za granicą, oferowanej przez Covebo. Blisko 40 osób zostawiło swoje namiary.

- Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Będziemy tu przyjeżdżać co dwa miesiące, także jeśli ktoś dziś nie zdążył się pojawić, będzie miał jeszcze szansę - mówi Paweł Konstanciuk, specjalista ds. rekrutacji z Covebo.

Praca, jaką agencja zaproponowała pabianiczanom, to praca w Holnadii. Największe zapotrzebowanie na obecny moment jest na pracowników do branży produkcji spożywczej. Z regionu łódzkiego Covebo wysyła za granicę tygodniowo około 20 osób.

- Holandia wyszła naprzeciw osobom długotrwale bezrobotnym. Obecnie większość ofert pracy nastawiona jest na bezrobotnych, którzy od 12 miesięcy nie byli nigdzie zatrudnieni - mówi Konstanciuk.

Co pracownikom zapewnia agencja? W pakiecie każda osoba wyjeżdżająca dostaje mieszkanie z pełnym wyposażeniem, ubezpieczenie (składki zdrowotne, z czasem również emerytalne) oraz transport do pracy.

- Mamy obecnie promocję dotyczącą dojazdu do Holandii. Każdy zatrudniony przez nas pracownik może skorzystać z darmowego transportu naszym przewoźnikiem - dodaje rekruter.

Na chwilę obecną przewoźnik agencji nie wyjeżdża z Pabianic. Aby skorzystać z bezpłatnego transportu, trzeba pojechać do Wielunia lub Wieruszowa i stamtąd pracownik zostanie przewieziony do Holandii.

Z ofert agencji mogą skorzystać inni bezrobotni  (nie tylko osoby nieaktywne zawodowo od 12 miesięcy). Zwykle nie jest wymagana znajomość języka ani doświadczenie. Wszystko w zależności od oferty i branży. Zarejestrować się w agencji Covebo można również poprzez stronę internetową http://covebo.pl/

Agencja Zatrudnienia Covebo, zajmująca się regionem łódzkim, ma siedzibę w Kluczborku.