Od piątku zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 92 w okolicy Kutna.

- W związku z pracami przy autostradzie A-1 i budową węzła Kotliska, o godzinie 11.00 zmienią się warunki jazdy na kilometrowym odcinku krajowej 92 - mówi Maciej Zalewski z GDDKiA. - Będzie się ona odbywała po tymczasowej drodze wybudowanej wzdłuż istniejącej trasy.

Droga objazdowa ma dwa pasy ruchu i pobocza o łącznej szerokości 9 metrów. Będzie tu obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h i zakaz wyprzedzania. Utrudnienie pojawi się około dwóch kilometrów za Kutnem, jadąc w kierunku Warszawy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez rok.

Po uwagach Internautów o numerze autostrady, zapytaliśmy jeszcze raz GDDKiA. Oto odpowiedź: "Niech internauci kupią sobie mapy, najlepiej takie, do czwtartej klasy szkoły podstawowej. Widać na nich wyraźnie, gdzie jest Kutno, a którędy przebiega, autostrada A-2.  Wspomniana A-2 biegnie równolegle do Dk 92, która jest dla niej trasą alternatywną i odległość między nimi wynosi (na wysokości Kutna) w linii prostej około 40 kilometrów. 
Budowa węzła Kotliska odbywa się w u zbiegu DK 92 z przyszła autostradą A-1, co ma miejsce około 2 kilometrów na wschód od granicy Kutna. Należy tu nadmienić, że nazwa węzła "Kotliska" jest robocza i wszystko wskazuje na to, że kiedy autostrada A-1 będzie oddawana do użytku wówczas zostanie zmieniona na Węzeł Kotno - Wschód... I to wszystko, w dalszym ciągu, w odległości 40 kilometrów od autostrady A-2."

Z niesłabnącymi wyrazami sympatii Maciej Zalewski GDDKiA Łódź.