Akcja jest organizowana przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Ma na celu przede wszystkim ograniczenie bezdomności zwierząt i zmniejszenie liczby zwierząt trafiających do schroniska. Właściciel psa, który podda go zabiegom, będzie czasowo zwolniony z opłaty od posiadania psa - wystarczy przedłożyć potwierdzenie przeprowadzenia zabiegu w Urzędzie Miejskim, w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych.

Wszyscy zainteresowani mogą wraz ze swoim pupilem przyjść do przychodni (jednej z tych poniżej). Ponieważ akcja jest przeznaczona wyłącznie dla właścicieli zwierząt z Pabianic, w przychodni należy okazać dowód osobisty. Ilość zabiegów jest ograniczona.

 

Rodzaj zabiegu

Miejsce wykonywania zabiegu

Adres

Nr tel.

Zabiegi znakowania (czipowanie)

Przychodnia dla Zwierząt „Pies Kudłaty”

ul. Moniuszki 139,

Pabianice

/42/ 288-17-79

Zabiegi sterylizacji/kastracji psów

Przychodnia dla zwierząt „Podaj Łapę”

ul. Piotra Skargi 59, Pabianice

/42/ 278-71-50

Zabiegi sterylizacji/kastracji kotów

Przychodnia dla zwierząt „Podaj Łapę”

ul. Piotra Skargi 59, Pabianice

/42/ 278-71-50

Przychodnia weterynaryjna „VETMEDIC”

ul. Traugutta 2,

Pabianice

/42/ 215-40-44

 

Dane psa bezpłatnie będą wpisane do międzynarodowej bazy Safe-Animal. Właściciel zostanie zwolniony z opłaty za posiadanie psa na dwa lata (albo trzy lata, jeżeli pies miał zabieg czipowania i kastracji bądź sterylizacji). Znakowanie poprzez czipowanie jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania bezdomności psów. Po odczytaniu numeru czipa w elektronicznej bazie danych można ustalić właściciela, sprawdzić czy pies jest zdrowy i czy był szczepiony. Elektroniczne znakowanie jest też wymogiem przy podróżowaniu z psem po krajach UE.