Jacek Wróblewski (PO) ma być wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Jego dochody od razu wzrosną z 1.250 na 1.650 zł. Szefem Komisji Budżetu i Finansów ma być Krzysztof Rąkowski, który przestanie szefować Komisji Gospodarki Komunalnej. Zastępcami przewodniczących komisji zostaną Grażyna Wójcik i Rafał Latuszkiewicz. Ten ostatni zyska co miesiąc 150 zł.

Zyska grupa 12 niezadowolonych, którzy doprowadzili do usunięcia Andrzeja Sautera z fotela przewodniczącego. Aleksandra Stasiak (SLD) z funkcji zwykłej radnej awansuje na szefową Komisji Infrastruktury Społecznej i Gospodarczej, więc dostanie co miesiąc o 550 zł więcej. Tyle samo zyska Marian Koczur (Solidarna Polska), który poprowadzi Komisję Gospodarki Komunalnej. To nieoficjalne informacje, bo żeby zostać funkcyjnymi w komisjach, musi się odbyć sesja Rady Miejskiej. Zwoła ją już nowy przewodniczący Rady Miejskiej, Dariusz Wypych (PiS). Od kiedy szefuje Radzie, jego dochody wzrosły o 250 zł.

Co planuje Dychto, o ile mniej powinna teraz zarabiać Biegajłowa, dlaczego doszło do rozłamu w PO - czytaj w papierowym wydaniu Życia Pabianic. Życie Pabianic można kupić też tutaj: www.zyciepabianic.pl/prenumerata/wydanie/795.html