Otrzymaliśmy dziś (piątek) oświadczenie pabianickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej nastepującej treści:

Z wielkim zdumieniem przyjęliśmy ostatnie słowa prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej: Andrzeja Biernata i Krzysztofa Habury. Twierdzenie, że PO nie ma wpływu na to, co dzieje się w Pabianicach, oraz że Zbigniew Dychto był niezależnym kandydatem na prezydenta miasta, którego Platforma jedynie popierała, jest świadomym i celowym wprowadzaniem opinii publicznej w błąd.
Otóż należy przypomnieć, iż obecny prezydent Pabianic Zbigniew Dychto, choć nie jest członkiem PO, startował w ostatnich wyborach samorządowych na radnego i prezydenta miasta z Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej (poniżej wyciąg ze strony Państwowej Komisji Wyborczej). Oznacza to, iż Platforma Obywatelska bierze całkowitą odpowiedzialność za to, w jaki sposób władzę sprawuje Zbigniew Dychto. W końcu to przecież ta partia zgłosiła go na funkcję prezydenta naszego miasta.
Panowie Biernat i Habura zapomnieli chyba również o wielu posadach sprawowanych w dalszym ciągu przez prominentnych przedstawicieli PO: Joanna Papuga-Rakowska - dyrektor MOK-u, Stanisław Wołosz - dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej, Krzysztof Rąkowski - szef Komisji Komunalnej, Łukasz Stencel - koordynator ds. sportu, Andrzej Skowroński - dyrektor ZGM, Rafał Kunka - prezes ZWiK... Jeżeli więc Platforma chce być wiarygodna w swoich deklaracjach, proponujemy aby wszyscy politycy PO pracujący na ważnych stanowiskach w Urzędzie Miejskim, jednostkach organizacyjnych podlegających pod Urząd, czy też w spółkach miejskich zrezygnowali z zajmowanych stanowisk. Tylko wtedy deklaracje polityków PO o tym, że nie mają wpływu na rządzenie, nabiorą wiarygodności. Pokazowa rezygnacja z funkcji wiceprezydenta przez Małgorzatę Biegajło na pewno nie zmieni faktu, że to Platforma Obywatelska dalej sprawuje władzę wykonawczą w naszym mieście.

Przypominamy, że zmiana układu sił w samej Radzie Miejskiej nie skutkuje zmianą w organie wykonawczym na takich stanowiskach, jak prezydent, wiceprezydenci, czy inni najważniejsi urzędnicy miejscy.

Sojusz Lewicy Demokratycznej przypomina, iż to głównie na Platformie Obywatelskiej spoczywa odpowiedzialność za fatalne zarządzanie naszym miastem. I że to prezydent, który był kandydatem PO, sprawuje obecnie władzę w Pabianicach. Ze swej strony zapewniamy, iż nie pozwolimy na to, aby politycy PO tę odpowiedzialność rozmywali. Będziemy o tym przypominać!

 

 

Przewodniczący Przewodniczący

Klubu Radnych Miejskich SLD Rady Miejskiej SLD

Rafał Boczkiewicz Tomasz Jura

 

 

Wyciąg ze strony internetowej PKW (http://wybory2010.pkw.gov.pl/owbp/1/pl/100000/2c9682222be1b602012be383fca604c5.html):

 

 

Głosowanie z dnia 21-11-2010

 

Wyniki głosowania i wyborów dla kandydata

 

Nazwisko i imiona

Wiek

Adres

Komitet

Przynależność do partii i poparcie

Dychto Zbigniew

64

Pabianice

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

nie należy do partii politycznej