Sprawa miała swój początek 20 października. Wówczas na telefon stacjonarny 82-letniej pabianiczanki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział, że jej wnuczka miała wypadek samochodowy. By uniknąć konsekwencji prawnych, będzie potrzebna spora kwota pieniędzy. Po chwili mężczyzna oddał słuchawkę rzekomej wnuczce, która roztrzęsionym i zapłakanym głosem potwierdziła wymyślone zdarzenie.
Po gotówkę miał przyjechać do pokrzywdzonej zamówiony przez oszustów kurier. I tak się stało. Pod domem starszej pani doszło do przekazania pieniędzy, które kurier dostarczył pod wskazany przez oszustów adres.
Nieświadoma niczego 82-latka dopiero podczas popołudniowej wizyty wnuczki zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.
Policjanci pracując przez kilka tygodni nad tą sprawą ustalili personalia kuriera.
2 grudnia zatrzymali 46-letniego mieszkańca gminy Dłutów. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci nadal ustalają pozostałych sprawców mających związek z tą sprawą.

Policja apeluje
W trosce o Państwa bezpieczeństwo, a w szczególności osób starszych apelujemy, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków Waszej rodziny, funkcjonariuszy Policji lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące. Nie reagujmy pochopnie na hasło: syn, wnuczek, siostrzenica potrzebują pomocy, gdy tylko usłyszymy głos w słuchawce. Należy sprawdzić, czy jest to prawdziwy krewny, np. poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z Policją pod alarmowym numerem telefonu 997 lub 112.