Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 11 marca o 20.00. Zacznie się mszą świętą w kościele Najświętszej Marii Panny Różańcowej. Później uczestnicy ruszą w kierunku Parzna. Ich zadaniem jest pokonanie 42-kilometrowej trasy w nocy i modlitwa. Trasa pabianickiej drogi wygląda tak: Pabianice - Ślądkowice - Kuźnica - Pawłowa - Głupice - Marki - Różniatowice - Wola Mikorska - Parzno. W wydarzeniu biorą udział zarówno wierzący, jak i niewierzący.

- Ci pierwsi idą po to, by przeżywać ból choć trochę podobny do tego, którego doświadczał Jezus przed śmiercią i by zbliżać się do Boga. Ci drudzy podejmują się wyzwania, by stanąć twarzą w twarz z własnymi lękami, niedoskonałościami i tym słabszym ja. Dla jednych i drugich to wyjątkowe doświadczenie, które zmienia życie – twierdzi RomanKopias, koordynator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Pabianicach.

W naszym mieście Ekstremalna Droga Krzyżowa jest organizowana po raz drugi. Odbywa się w różnych miastach w Polsce, w niektórych już szósty raz.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Jezusem pośrodku zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie. Czyli w pełni – wyjaśnia ks.JacekWiosnaStryczek, pomysłodawca Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W poprzednim roku w tej inicjatywie wzięło udział około 40 pabianiczan.

Zapisy odbywają się przez internet. Trzeba wejść na stronę www.edk.org.pl. Potem wybrać trasę i zapisać się. Oprócz podstawowych pytań dotyczących naszych danych osobowych, w ankiecie trzeba napisać, dlaczego chcemy wziąć udział w tej inicjatywie i skąd się o niej dowiedzieliśmy.