Za nami dwa dni policyjnej akcji Wielkanoc. Funkcjonariusze ruchu drogowego wyposażeni w sprzęt kontrolno-pomiarowy patrolują drogi województwa łódzkiego ze szczególnym uwzględnieniem dróg tranzytowych i wylotowych z miast. Policjanci zwracają uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Egzekwują zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach oraz właściwe korzystanie z komórkowych zestawów głośnomówiących. Ponieważ świąteczne spotkania w rodzinnym gronie często zakrapiane są alkoholem, na drogach lokalnych i osiedlowych policjanci prowadzą doraźne działania „trzeźwy poranek”.

W ciągu dwóch dni w województwie łódzkim odnotowano 27 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 30 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 53 nietrzeźwych kierujących.

Najpoważniejsze zdarzenia drogowe:

18 kwietnia, godz. 22.00 - w miejscowości Niwiska w gminie Galewice w powiecie wieruszowskim na nieoświetlonej drodze gminnej 39-letnia kobieta kierująca skodą octavią potrąciła 34-letnią pieszą. Na skutek wypadku 34-latka poniosła śmierć na miejscu. Kierująca skodą była trzeźwa.

19 kwietnia, godz.13.10 - w Łodzi na al. Włókniarzy 30-letni mężczyzna kierujący motocyklem suzuki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na torowisko i wpadł pod drugi wagon tramwaju linii „13”. Na skutek wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu. 43-letni motorniczy tramwaju był trzeźwy.