„Majowy Weekend 2013” – to kryptonim działań, które zostaną przeprowadzone na drogach całego kraju w czasie zbliżającego się długiego weekendu majowego.

- Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a co za tym idzie - zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków - informuje rzecznik policji.

Działania będą prowadzone od 30 kwietnia do 5 maja. Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Nadal jednym z głównych grzechów jest wyprzedzanie na trzeciego i prowadzenie w stanie po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości.

- Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i bezpieczne przewożenie dzieci - wylicza policjant. - Działaniom „Majowy Weekend 2013” towarzyszyć będą kontrole w ramach tzw. trzeźwych poranków.

Przypominamy o ograniczeniach dla kierujących samochodami ciężarowymi, które będą obowiązywać w dniach: 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18.00-22.00, a także 1 i 3 maja w godz. 8.00 – 22.00.  

Całość działań w województwie łódzkim będzie koordynowana z pokładu policyjnego śmigłowca, z uwzględnieniem bieżących utrudnień w ruchu.