W piątek o godziny 11.30 na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Mzurki w gminie Wola Krzysztoporska 60-letni wrocławianin kierujący motocyklem honda wyprzedzał z prawej strony ciągnik rolniczy z przyczepą. Gdy ciągnik skręcił w prawo na pole, motocyklista uderzył w jego koło i poniósł śmierć na miejscu. Kierowca ciągnika, 32-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

- Policjanci z grupy wypadkowej będą wyjaśniali dokładne przyczyny i okoliczności zaistniałego zdarzenia - informuje mł. asp. Ilona Sidorko.

W piątek o godz.14.30 na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Mokrzykobyła doszło do tragicznego wypadku. 67-letni mieszkaniec województwa opolskiego kierujący motocyklem yamaha na prostym odcinku drogi uderzył w tył poprzedzającego volkswagena polo. W wyniku zderzenia motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierujący polo był trzeźwy.

W Piotrkowie Trybunalskim pirat na motocyklu pędził ponad 160 km/h na krajowej „jedynce”.  Około godziny 11.15 na drodze krajowej numer 1 funkcjonariusze zauważyli motocyklistę poruszającego się z dużą prędkością. Kierujący motocyklem marki Kawasaki został zarejestrowany jadąc z prędkością 169 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie można było jechać 100 km/h. Radiowóz ruszył za nim w pościg. Na sygnały motocyklista nie reagował. Nie zważając na duży ruch pojazdów, nieprawidłowo wyprzedzał innych uczestników ruchu. Prędkość pościgu miejscami przekraczała 220 km/h! Dopiero po kilku minutach motocyklista zjechał na pobocze i poddał się kontroli. 29-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego był trzeźwy.
 
- Za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy i sporządzono wniosek o ukaranie do sądu - informuje mł. asp. Ilona Sidorko.