Mamy plac budowy w Parku Słowackiego. 47 suchych drzew zniknie, a 23 przesadzą. Pojawi się 28 nowych drzew i 24.264 krzewy. Do końca listopada tego roku prace mają być zakończone.

2.862.000 zł miasto zapłaci firmie farmaceutycznej Aflofarm za przeprowadzenie rewitalizacji Parku Słowackiego. Skąd mamy tyle pieniędzy? Stowarzyszenie opieki nad zabytkami dokłada do remontu parku 391.127,49 zł, a Urząd Miejski musiał znaleźć na wkład własny prawie pół miliona zł. Najwięcej dostajemy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – 1,975 mln zł.

Właśnie montowane są latarnie, które oświetlą alejki. 

Ale największą ozdobą parku jest fontanna. Jest już gotowa. W czwartek o 13.00 pracownicy ZWiK sprawdzali, czy wszystko działa i jak się ją włącza, czyści i konserwuje. Woda trysnęła. W centralnym miejscu parku pod ziemią zbudowano przepompownię, a nad nią ułożono bloki wyciosane w żółtym piaskowcu. Plac wokół wyłożono granitową, żółtą kostką z kamieniołomów w Strzegoniu. Po obu stronach będą kwietniki

Wcześniej spod ziemi archeolodzy wykopali resztki przedwojennej fontanny. Okazało się, że była zrobiona z betonu. Jej fragment (o ile pozwoli konserwator zabytków) zostanie ustawiony w tzw. lapidarium.

Rośnie w oczach biała aleja wokół Zamku. Jest wykładana granitową, jasną kostką. Alejki w parku będą wysypane specjalnym jasnym żwirem. Staną przy nich ławki.