Dwaj bracia odpowiedzą za włamania, jakich dopuścili się w ciągu kilku ostatnich tygodni. Rodzinny duet sukcesywnie okradał dwie posesje usytuowane przy ul. Słonecznikowej w Pabianicach. Za włamania grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch braci w wieku 33 i 43 lata, przyłapanych 23 stycznia na włamaniu do domu jednorodzinnego przy ul. Słonecznikowej. Sprawcy wynieśli tym razem narzędzia, elementy metalowe i węgiel do ogrzania swojego domu, choć wcześniej  ich łupem z okradanej sukcesywnie posesji padały inne przedmioty nadające się do dalszego spieniężenia. Sprawcom zarzuca się również włamanie do sąsiedniej posesji, skąd skradli przewody instalacji elektrycznej. Trefny towar trafiał za każdym razem do skupu złomu, a otrzymana za niego gotówka przeznaczana była na jedzenie.

- Choć rodzinny duet tłumaczył swe przestępcze zachowanie brakiem pracy i złą sytuacją życiową, to nie uniknie kary za popełnione przestępstwa. Za włamania grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Joanna Szczęsna z policji.