28-letni mężczyzna wraz ze swoim wspólnikiem zaczepili idącego chodnikiem młodego mężczyznę. Przewrócili go, zaczęli okładać pięściami i kopać po całym ciele. Skradli mu plecak z rzeczami osobistymi i portfelem, w którym miał 500 zł.
Pokrzywdzony natychmiast zadzwonił na policję. Funkcjonariusze rozpoczęli działania. W przeciągu kilku godzin schwytali jednego z napastników. Usłyszał on już prokuratorski zarzut dokonania rozboju. Funkcjonariusze ustalili też personalia jego wspólnika.
Napad miał miejsce 5 stycznia przy ul. Łaskiej po godzinie 20.00.
Tego samego dnia, tuż po północy w jednym z mieszkań przy ul. Gawrońskiej 19-letni konstantynowianin groził nożem 86-letniemu właścicielowi lokalu. Żądał od niego pieniędzy i złota. Skradł kilkadziesiąt złotych oraz telefon komórkowy i uciekł. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania. Nad ranem konstantynowscy policjanci zatrzymali 19-latka i doprowadzili do pabianickiej komendy. Jeszcze tego samego dnia chłopak usłyszał zarzut dokonania rozboju na starszym panu. Sprawcom grozi za napady kara do 12 lat pozbawienia wolności.