Trzech rabusiów zapukało dziś (18 listopada) przed godziną 11.00 do mieszkania mieszczącego się w bloku przy ul. Tkackiej 20/22. Otworzył im 81-letni mężczyzna.

Powiedzieli, że są z wodociągów i mają usługę hydrauliczną do wykonania. Starszy pan, nie wyczuwając złych intencji, wpuścił ich do środka. Kiedy dwaj oszuści zagadywali staruszka na temat rzekomej awarii, trzeci szukał łupów.

Mężczyzna zbyt późno zorientował się, że nie są to prawdziwi hydraulicy, a oszuści. Złodzieje zdążyli przywłaszczyć sobie pieniądze i biżuterię. Uciekając. odepchnęli 81-latka. Starszy pan przewrócił się na podłogę.

O zajściu poinformowano policję. Interweniowało także pogotowie ratunkowe. Medycy zbadali wystraszonego mężczyznę. Na szczęście nie wymagał hospitalizacji.

Gdy policjanci zbierali informacje od poszkodowanego, po okolicy kręcił się dodatkowy patrol policji. O wsparcie poproszono też strażników miejskich. Jednak nikt podejrzany nie rzucił się im w oczy.

- Zdarzenie zakwalifikowano jako kradzież rozbójniczą. Trwają ustalenia w tej sprawie – poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko z pabianickiej policji.