- Pabianiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej w Łodzi ujawnili na terenie gminy Dłutów ukrytą kontrabandę - informuje Joanna Szczęsna z policji.

Zatrzymali pięciu mężczyzn i skonfiskowali ponad 15 tysięcy lewych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprawcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Pabianiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Dłutów przechowywane są papierosy. Rankiem 5 czerwca z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego i Izby Celnej w Łodzi podjęli obserwację posesji. Tuż po godzinie 8.00 w zasadzkę wpadło pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 59 lat, zajmujących się nielegalnym procederem. Wszyscy zjechali się pod umówiony adres samochodami w celu załadunku lub przeładunku papierosów nielegalnego pochodzenia. Cała piątka zaskoczona była poranną akcją policji. Jeden ze sprawców, chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaczął uciekać przez płot.

- Jego zapędy szybko zostały ostudzone i wraz ze swoimi kompanami trafił do policyjnego aresztu - informuje Szczęsna.

W garażu służącym za główny magazyn tytoniowy znaleźli blisko 13 tysięcy paczek papierosów, kolejne partie znajdowały się w samochodach zatrzymanych. Śledczy szacują, że przestępczy proceder uszczuplił wpływy do budżetu Skarbu Państwa na ponad 200 tysięcy złotych.

Za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.