Na otwarcie s8 na węźle Tuszyn przyjechała orkiestra dęta z Dobronia, zespół ludowy, strażacy z OSP Chechło i zabytkowe mercedesy. Na ich czela stał wójt Dobronia Robert Jarzębak.

- Budowa drogi przysparzała nam kłopotów, ale teraz się cieszymy - mówił wójt Jarzębak. - Teraz coraz więcej firm chce się budować przy wjazdach na s8 i s14. To cieszy, bo będą miejsca pracy i podatki od nieuchomości dla gminy.

Na owtarciu s8 był wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, senator Andrzej Owczarek, marszłałek województwa Witold Stępień, wiceprezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, starosta pabianicki Krzysztof Habura.

- Wiadukt "Pabianice" jest jednym  z najciekawszych na s8 - mówił otwierając drogę Maciej Zalewski z GDDKiA.

To zjazd z s8 w Pawlikowicach.

Budowany przez Budimex 19,4 - kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 jest częścią trasy, która w przyszłości połączy aglomeracje wrocławską, łódzką, warszawską i białostocką. Dziś został oddany odcinek od Rzgowa do węzeł Róża i kawałek drogi ekspresowej s14 (od węzłą Róża do Dobronia.

- Najdłuższy odcinek od Łasku do Walichnowy będzie wybudowany jesienią. Potrzebny jest czas na odbiory i ewentualne poprawki, dlatego realny termin całego łódzkiego odcinka, czyli od Rzgowa do Walichnowy to przełom grudnia i stycznia - uważa Maciej Zalewski z GDDKiA.
 
Odcinek od węzła Róża do węzła Łask będzie oddany w lipcu.

Umowa z łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę 8. odcinka drogi ekspresowej S8 (węzeł Róża – Wrocław), o wartości 689,2 mln zł netto, została podpisana 5 października 2011 roku. Na zrealizowanie tej inwestycji Budimex miał 2 lata i trzy miesiące. Od stycznia trwały odbiory nowej drogi.

- To otwarcie położonych najbliżej Łodzi odcinków (7 i 8) dróg ekspresowych S-8 i S-14 - informuje Maciej Zalewski z GDDKiA. - Oznacza to, że od nadchodzącego weekendu łódzką aglomerację będzie można objechać od południa wygodną, bezpieczną i nowoczesną drogą ekspresową. Należy zaznaczyć, że droga S-8 ma betonową nawierzchnię, gwarantującą wieloletnią bezawaryjną eksploatację i jest wyjątkiem w kraju, jeśli chodzi o drogi ekspresowe. 
 
To obwodnica Pabianic, którą kierowcy jadący od Sieradza czy Bełchatowa mogą omijać Pabianice. Możemy tu gnać z prędkością 110 km/h. Przejazd z Dobronia do Rzgowa zajmuje około 10 minut.
Betonowa nawierzchnia nowej drogi ma 50 cm grubości. Szerokość to 21 metrów - dwa pasy ruchu biegną w każdym kierunku. Na obu jezdniach pobudowali pasy awaryjne.
 
W miejscowości Guzew powstały eleganckie toalety. Jest nawet prysznic i miejsce do przewijania dziecka. To Miejsce Obsługi Podróżnych, czyli sanitariaty i parkingi z miejscami do wypoczynku. Jadący do Łodzi z czasem będą mieli do dyspozycji MOP drugiej kategorii, czyli stację paliw i toalety.
Dla wygody pieszych zbudowano tutaj piękną, czerwoną kładkę.
 
Z S8 na węźle "Rzgów" zjedziemy w kierunki Łodzi lub starą "jedynką" pojedziemy w stronę Piotrkowa. Za rok lub dłużej wjedziemy tutaj na autostradę A1. Dziś pobudowane są nawet bramki do pobierania opłat.
 
Rondo jest na węźle Pabianice południe, czyli w Pawlikowicach. Tutaj zjedziemy na "485" i pojedziemy w stronę Bełchatowa lub Pabianic i ulicy Kilińskiego. 
Na S8 wjedziemy na Węźle Róża. Dojedziemy tutaj 3-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej 14, czyli od węzła w Dobroniu. To miejsce, gdzie spotkają się kierowcy jadący z Sieradza, Pabianic (od ul. Łaskiej) i s14 z centrum IKEA Port Łódź.
 
Dalej jadąc s8, dojedziemy do Łasku. Za około pół roku (gdy skończą kolejny odcinek) będziemy mijać Sieradz i bezkolizyjnie pędzić na Walichnowy, a dalej do Wrocławia, w góry lub do Niemiec. Skróci to nasz czas podróży do Wrocławia o około godzinę, może półtorej.